Facebook

Program

Graffovo kvarteto

Datum st 18. 04. 2018 Čas 19:00 Místo KONCERT Rezervace vstupenek Rezervace

4. koncert předplatitelské skupiny K - klasická hudba

20. výročí Graffova kvarteta

Graffovo kvarteto:

Štěpán Graffe - 1. housle

Lukáš Bednařík - 2. housle

Lukáš Cybulski - viola

Michal Hreňo - violoncello

 

PARTNER KONCERTŮ KLASICKÉ HUDBY:

Program:


W.A. Mozart: Adagio a fuga c moll

P. Haas: Smyčcový kvartet č.3
Allegro moderato
Lento, ma non troppo e poco rubato
Con moto

V. Novák: Smyčcový kvartet  D dur, č. 2
Fuga
Fantazie

 

Vstupné: 200 Kč, studenti a senioři 120 Kč, sleva pro studenty VU3V, sk. K zdarma

Děti do 12 let s vyzvednutou vstupenkou vstup zdarma!

Graffovo kvarteto, které si v koncertní sezóně 2017/2018 připomíná 20. výročí svého vzniku, patří mezi přední soubory střední generace a navazuje na bohatou interpretační tradici české kvartetní školy. Soubor byl založen v roce 1997 a je oceněn celou řadou laureátských titulů na mezinárodních soutěžích (Mezinárodní interpretační soutěž Beethovenův Hradec 1999; Mezinárodní soutěž komorních souborů ACT 2003 – Londýn, Velká Británie; Mezinárodní soutěž "Verfemte Musik" 2005 –Schwerin, Německo), za interpretaci kvartetů Leoše Janáčka pak obdržel dvakrát cenu Nadace Leoše Janáčka (2001, 2003). V roce 2005 získalo kvarteto zvláštní cenu francouzské asociace "Forum Voix Etouffés" a v roce 2008 prestižní Cenu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii a zařadilo se po bok držitelů této ceny, nejvýznamnějších českých komorních souborů.

 

Na uměleckém růstu Graffova kvarteta se za dob jeho studií na brněnské konzervatoř a JAMU podíleli členové Janáčkova kvarteta (zvláště Prof. Adolf Sýkora), v současné době soubor získává nové podněty při pravidelných uměleckých konzultacích u Prof. Jerry Hornera (člena slavného amerického Fine Arts Quartet). Kvarteto se v minulosti rovněž opakovaně zúčastnilo řady mezinárodních kurzů komorní hudby, kde mělo možnost studovat pod vedením předních umělců. Byl to například Günter Pichler (Alban Berg Quartett, Vídeň), Norbert Brainin a Siegmund Nissel (Amadeus Quartet, Londýn), László Mezö (Bartók Quartet, Budapešť), Milan Škampa (Smetanovo kvarteto, Praha) a další.

 

Graffovo kvarteto vystoupilo na stovkách koncertních pódií tří světadílů a na mnoha významných hudebních festivalech, v poslední době například na Varna Summer International Music Festival, Bratislavských hudobných slávnostech, Moravském podzimu, Janáček Brno ad.). Soubor působí v Brně, kde pravidelně koncertuje jako rezidenční soubor hudebního cyklu VOX IMAGINIS. Nahrávky souboru pořídily rozhlasové stanice nejen v Evropě, ale i v zámoří (Český, Slovenský, Chorvatský rozhlas, BBC, American Public Media atd.). Graffovo kvarteto realizovalo rovněž nahrávky na CD, které opakovaně získaly titul "Nahrávka měsíce" na prestižním britském hudebním portálu MusicWeb International.

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems