Facebook

Program

Kráska na scéně

Datum čt 17. 05. 2018 Čas 19:00 Místo Sál Střelnice

NOMINACE NA CENU THÁLIE    /Městské divadlo Mladá Boleslav/   sk. DK

Daniel Bambas v roli Edwarda Kynastone

Ve středu 31. ledna 2018 byly v Praze vyhlášeny nominace na ceny Thálie 2017. Městské divadlo Mladá Boleslav se může radovat, protože mezi nominovanými má další želízko v ohni. V úzké nominaci tzn. ve trojici nominovaných herců se ocitl DANIEL BAMBAS za roli Edwarda Kynastona ve hře Jeffreye Hatchera Krás(k)a na scéně v režii Petra Mikesky.

Daniel Bambas v roli Edwarda Kynastona jasně dominuje výborné boleslavské inscenaci. Je nesmírně charismatický, přesný, překvapující, okouzlující. Pozornost diváků nekompromisně přitahuje už při vstupu do sálu při velkém divadelním rituálu proměny v ženu. Jeho pohyby jsou zjemnělé, plné drobných gest, držení těla vždy důledně "hraje". A to jak v divadelní roli Desdemony, tak v tzv. civilu. I zde mu zůstává jistá vykloubenost, sošnost, pózy. O to větší je zlom, který ho postihne v okamžiku, kdy nesmí hrát divadlo a je postaven na okraj společnosti. Stáhne se do sebe, je jakoby menší, gesta jsou minimální a úsporná. Jeho přerod z vykloubené křehké ženy do silného muže je pak obdivuhodný. Stává se chlapem se vším všudy. Cesta od Desdemony k Othellovi je dovršena. Herec ve všech fázích inscenace dokáže postihnout i ty nejmenší odstíny nejednoznačné Kynastonovi povahy. Výkon Daniela Bambase rozhodně patří k vrcholným nejen v jeho herecké kariéře.

 Vyhlášení výsledků Cen Thálie proběhne v sobotu 24. března 2018 v 19.00 hodin na scéně Národního divadla v Praze.

Partneři

ATL Elektro Horolezení.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI ČEZ