Facebook

Program

RADIM VIZVÁRY - SOLO

Datum út 21. 03. 2017 Čas 19:00 Místo Sál Střelnice Rezervace vstupenek Rezervace

NOMINACE NA CENU THÁLIE ZA ROK 2016 - MIMOŘÁDNÝ JEVIŠTNÍ VÝKON

Od klasické pantomimy k butó!

Od fyzické komedie až po současné mimické divadlo.

Moderní, čistá a aktuální pantomima.

Radim Vizváry Vám představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.
 
Koncept, režie: Radim Vizváry
Výprava: Hugo Čačko
Light design: Karlos Šimek, Hugo Hejzlar
 
 
Radim patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného nonverbálního divadla v Evropě. Je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, kde dosáhl nejvyššího vzdělání, titul Ph.D.
 
Má za sebou více než sto představení jako autor, interpret, režisér, dramaturg a choreograf. Svou uměleckou práci představil už téměř v celé Evropě, v USA, Asii a Africe. Je spoluzakladatel mezinárodně úspěšného divadelního souboru Tantehorse, šéfem domácí umělecké skupiny Mime Prague, kmenovým režisérem souboru Tichá Opera nebo spolupracuje s Národním divadlem v Praze. Jeho umělecký záběr obsahuje specializaci vlastní metodiky tělesného mimu a rozvíjí ji do současné podoby.
 
Řeší problematiku nonverbálního divadla, a to ve sféře tvůrčí, pedagogické a teoretické. Vyučoval na katedře pantomimy HAMU a v Cirqueonu. Vede workshopy v zahraničí na prestižních školách, festivalech nebo je uměleckým vedoucím za Českou republiku projektu Evropské unie Undercreative Network. Je uměleckým šéfem a dramaturgem festivalů MIME FEST (Polička, Praha) a Komedianti v ulicích (Tábor).
Jako herec ztvárnil role ve filmech Jsem brána nebo Klauni. Od roku 2014 se stal členem významných osobností Oxford Encyklopedia. V roce 2014 byl nominován na cenu Divadelních novin za námět, choreografii a účinkování v inscenaci UTER QUE. Vizváry je držitelem polské ceny Perla (2011) za herecký výkon v inscenaci LORCA a mnoha dalších ocenění v EU nebo USA.
 
SÓLO je Best of z pantomimické tvorby Radima Vizváry.
 
 
Vstupné: 240,- / studenti a senioři 25% sleva / sleva VU3V / děti do 12let vstup zdarma
POZOR! Přes internet je možné rezervovat pouze za základní vstupné.
Předprodej: Kancelář KD Střelnice a RTIC Vrchlabí. 

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems