Facebook

Program

SLET BUBENÍKŮ

Datum ne 30. 10. 2016 Čas 19:00 Místo Sál Střelnice Rezervace vstupenek Rezervace

Ktož sú boží bubeníci

Bubenická exhibice - video zde

15. ročník Sletu bubeníků 

tisková zpráva ...

Slet bubeníků se vydává na spanilou jízdu napříč Českem za zpěvu chorálů


Praha, 11. října 2016 – Tento pátek 14. října startuje v podhůří Jizerských hor v pořadí 15. Slet bubeníků, který bude až do konce října křižovat českými i moravskými městy včetně Prahy. Letos s podtitulem “Ktož sú boží bubeníci” láká na kombinaci gregoriánského či husitského chorálu, doprovázenou rytmicky přesnou palbou bicích souprav a dalších perkusí. Poněkud atypický ansámbl nyní pilně trénuje v čele s Pavle Fajtem a dále s Pavlem Koudelkou, Milošem Vacíkem, Tomáše Reindlem a novou posilou Sletové letky - leaderem Tata Bojs Milanem Caisem, aby se v premiéře představil již tento pátek. Spojení mezi dávnou hudební řečí a současným světem plným dynamiky a rytmu napomohou mužské hlasy sboru Affetto a izraelská zpěvačka Kamila Kama, přinášející do programu silný, výrazový zpěv a prvky performance. Ve vozové hradbě, která naše bojovníky s bubny a paličkami na pódiu obklopí, najdeme kolem dvou tun perkusí, bubnů, činelů a dalšího libozvučného harampádí.

 

„Naše bubenické vozatajstvo letos projede mezi 14. a 30. říjnem celkem 14 měst, od Smržovky přes Trutnov, Přerov, Rožnov pod Radhoštěm až po Vrchlabí, v pražském Lucerna Music Baru se zastaví 23. října,” upřesňuje autor a producent projektu Romek Hanzlík, a dodává: „Slet je stylově rozkročen od pouští Blízkého východu až po Vltavu.  V rámci dvouhodinového koncertu zazní inspirace gregoriánským chorálem, husitskými písněmi, můžeme se těšit na hřmotné bubenické polyrytmické groovy, hrané na bicí soupravy, tympány, elektroniku a basové bubny.”  Více informací a podrobný rozpis turné je na webu a facebooku projektu.

Hrají a zpívají:

Miloš Vacík / bubny

Kama Kamila / zpěv

Pavel Fajt / bubny

Affeto / zpěvy

Tomáš Reindl / bubny, klávesy

Milan Cais / bubny, zpěvy

Pavel Koudelka / bubny

 

KONCERT TRVÁ CCA 2h (HRAJE SE BEZ PŘESTÁVKY).

Vstupné: 180 - 240,- Kč.  Děti do 15 let a senioři 25% sleva.

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems