Facebook

Program

LIMBO - koncert

Datum út 17. 10. 2017 Čas 19:30 Místo Klub Kotelna

LIMBO

1. koncert nové klubové sezony KOTELNY - jedinečného vrchlabského hudebního prostoru! 

Limbo přichází po 5 letech s novým albem Details. Vydává label Polí5 Josefa Jindráka.
V historii kapely je to první nahrávka, která byla celá předem připravena a zkomponována. Do té doby byla tvorba na základě volné improvizace a v posledních letech spojením komponovaných skladeb a volného impra.  Album bylo natočeno v živém prostoru koncertního sálu Domu hudby v Plzni.

Neobvykle obsazené kvarteto vytváří na jazzovém základě univerzální hudební koláž. Improvizace, kompozice, komunikace a četné etnické názvuky se výrazně protínají po celou existenci kapely bez jakýchkoliv mantinelů, které by muzikanty omezovaly ve vyjádření. Trendy kapelu nezajímají - jdou svou cestou s jasným a zřetelným názorem. Jejich zásadní inspirací v jazzové historii je legendární band Art Ensemble of Chicago.
 

Sestava:
Pavel Hrubý - soprano sax, bassclarinet 
František Kučera - trumpet, fluegelhorn 
Taras Voloshchuk - double bass 
Dušan Černák - drums

Limbo patří již více než 10 let mezi špičku současného českého jazzu. Kapela je rozkročena mezi vícero žánry, v podstatě je nad nimi. 
V minulosti vše vznikalo spontánní volnou improvizací na koncertech i ve studiích.
Naše druhé CD Kalimbo (Amplion Records 2007) bylo nominované Akademií populární hudby (Anděl) na album roku 2008 v kategorii Jazz a Blues.
V roce 2014 kapela oslavila 10 let trvání. K tomuto výročí se natočil dokument LIMBO 2004 - 2014.
Leader skupiny, saxofonista Pavel Hrubý byl nominován na prestižní ocenění Anděl 2015 v kategorii Jazz&Blues za své sólové album Between The Lines (Amplion Records 2014). 
Kontrabasista kapely Limbo Taras Vološčuk je příležitostným spoluhráčem světově známé americké popové zpěvačky Susan Vega pokud koncertuje ve střední Evropě.

VSTUPNÉ: 150,-  / senioři a studenti 100,- Kč.

 

Partneři

ATL Elektro Horolezení.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI digifilmlab.eu ČEZ ACR design