kinovrchlabi.cz Facebook

Program

Antonín Dvořák - Slovanské tance

Datum po 20. 04. 2020 Čas 19:00 Místo KONCERT

KONCERT ZRUŠEN.

5. koncert předplatitelské řady K - klasická hudba

Čtyřruč hrají Stanislav Gallin a Štěpánka Hrubecká

 

Vstupné: 180 Kč | 120 Kč senioři a studenti | 100 Kč registrovaní studenti VU3V

Prodej na místě / nečíslovaný sál  

 

program: 

 

Antonín Dvořák

 

Slovanské tance, I. řada op. 46 B 83

1. C dur (Presto). Furiant

2. e moll (Allegretto scherzando). Dumka

3. As dur (Poco allegro). Polka

4. F dur (Tempo di minuetto). Sousedská

5. A dur (Allegro vivace). Skočná

6. D dur (Allegretto scherzando). Sousedská

7. c moll (Allegro assai). Skočná

8. g moll (Presto). Furiant

 

Slovanské tance, II. řada op. 72 B 147

1. (9.) H dur (Molto vivace). Odzemek

2. (10.) e moll (Allegretto grazioso). Mazur

3. (11.) F dur (Allegro). Skočná

4. (12.) Des dur (Allegretto grazioso). Dumka

5. (13.) b moll (Poco adagio. Vivace). Špacírka

6. (14.) B dur (Moderato, quasi minuetto). Polonéza

7. (15.) C dur (Presto). Srbské kolo

8. (16.) As dur (Lento grazioso, quasi tempo di valse). Sousedská

 


 

Stanislav Gallin (*1981) vystudoval hudební gymnázium v Petrohradě. V roce 2001 vstoupil do třídy profesora Petera Toperczera na Akademii múzických umění v Praze, kterou v dubnu 2007 absolvoval Čajkovského klavírním koncertem ve Dvořákově síni Rudolfina. V roce 2004 absolvoval studijní pobyt na Mozarteu v Salcburku u profesora Petera Langa. V roce 2012 ukončil doktorandské studium na VŠMU v Bratislavě ve třídě doc. Eleny Händler.

Stanislav Gallin je zakládajícím členem Orbis Tria, které se během roku 2009 zařadilo mezi nejúspěšnější evropské soubory své generace, když se stalo laureátem čtyř mezinárodních soutěží, včetně jedné z těch nejprestižnějších - International Chamber Music Competition v německém Hamburku. Zúčastnil se také četných mistrovských kurzů, studoval například u Lazara Bermana, Eugena Idjice, Avo Kouyoumjiana, Pierra Jasmina a jiných. Jako sólista se představil s orchestrem Petrohradské Filharmonie, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, PKF - Prague Philharmonia,  Moravskou filharmonii Olomouc, Bruno Walter Symphony Orchestra, Plzeňskou filharmonii atd. Spolupracoval s dirigenty Alexejem Anikhanovem, Tomášem Braunerem, Jackem Martinem Händlerem, Jakubem Hrůšou, Vahanem Mardirossianem, Ondřejem Vrabcem, Peterem Vrábelem aj. Je vyhledávaným komorním i studiovým hráčem. Vystoupil na koncertech nejen v České Republice a v Rusku, ale i v dalších evropských zemích, USA, Asii a Africe. Od roku 2009 působí na pražské Akademii múzických umění jako odborný asistent na katedře klavírní spolupráce.

Štěpánka Hrubecká  (* 1972) zahájila studium na pardubické konzervatoři ve třídě prof. MgA. Pavla Matyáše, kde pak absolvovala v r. 1992 Bachovým koncertem D dur s průvodem smyčcového kvinteta pod vedením prof. MgA. Martina Hršela. Po mateřské dovolené se pedagogicky rozvíjela v Metodickém centru HF  JAMU, kde její závěrečná práce „Zahrajme si intervaly (aneb rozcvička pro hlavu, ruce a duši)“ byla publikovaná v časopise Talent /2003/.  Absolutorium uzavřela ve skladatelské třídě  MgA. Jiřího Gemrota  na Pražské konzervatoři interním provedením „Mše pro smíšený sbor, komorní orchestr a varhany“ v r. 2012 a obhajobou teoretické práce „Čtyřruční hra jako tvůrčí způsob rozvíjení smyslu pro hudební myšlení u předškolních dětí a mladších žáků ZUŠ“. Na HF JAMU v r. 2017 obhájila bakalářské studium Klavírní pedagogiky prací „Hledání harmonie mezi hudbou a slovem“. Nové trendy v klavírní metodice nadále sleduje v rámci celoživotního vzdělávání v Metodickém centru. Pedagogicky a jako korepetitor působí na hudebních školách v Trutnově, Hostinném a ve Vrchlabí.

 

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna