kinovrchlabi.cz Facebook

XXV. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

GENERÁLNÍ PARTNER FESTIVALU

Vrchlabské hudební léto patří již 25 let mezi významné hudební události města Vrchlabí. Historii koncertů klasické hudby tvoří taková jména, jako je Ivo Kahánek, Jiří Stivín, Václav Hudeček, Jiří Bárta, Vilém Veverka, Epoque Quartet, Bennewitzovo kvarteto, Berlin Prague Philharmonie a další. 

Letošní ročník slaví čtvrtstoletí - tomu odpovídají pozvaní interpreti. Festival zahájí zakládající dvojice Eben Tria Jiří Bárta / violoncello a Terezie Fialová / klavír. Pokračuje vystoupením domácích saxofonistů v doprovodu ředitele ZUŠ KARLA HALÍŘE Radka Hanuše na varhany, 9. srpna vystoupí laureátka Pražského jara Anna Paulová na klarinet v doprovodu harfistky Hedviky Mousa Bacha a poslední dva srpnové koncerty tvoří naprostý vrchol současné české klasické hudby: Vilém Veverka na hoboj v doprovodu komorního orchestru Barocco sempre giovane a významná hudební jména spojená s vrchlabskou historií, ANTONIO VIVALDI a VÁCLAV MORZIN, připomene již na VI. ročníku projektu  Vivaldi & Morzin in Memoriam soubor Collegium Marianum. Dnes již světově proslulý český klavírista žijící v Los Angeles  původem z Nového Jičína Tomáš Kačo zakončí letošní Vrchlabské hudební léto koncertem tvořeným fúzí jazzu, klasické hudby, romských motivů, to vše v improvizovaném hudebním hávu. Koncert se uskuteční 12. září 2020, netradičně v sobotu. Koncert Tomáš Kačo i sám moderuje!

Vedle generálního partnera ŠKODA AUTO má letošní slavnostní ročník ještě partnera nástrojového a to rodinnou firmu PETROF. Umělci 26. července a 12. září  budou hrát na český klavír Petrof  s tradicí od roku 1864! 

Těšíme se na společně strávené večery, nad kterými převzal již tradičně záštitu starosta města Vrchlabí a senátor pan Jan Sobotka. 

DĚKUJEME ZA VAŠÍ PŘÍZEŇ.

 

XXIV. Vrchlabské hudební léto 2019

Nedělní koncerty klasické hudby vždy od 19.00 v klášteře sv. Augustina ve Vrchlabí.

Pořádá Kulturní dům Střelnice ve spolupráci se ZUŠ Karla Halíře a Společností Karla Halíře.

 

předešlé ročníky:

 

Vrchlabské hudební léto XXIII. ročník

ŠKODA AUTO a.s. - GENERÁLNÍ PARTNER FESTIVALU

 

Vrchlabské hudební léto XXII. ročník 

ŠKODA AUTO a.s. - GENERÁLNÍ PARTNER FESTIVALU

 

 

 

 

 

Vrchlabské hudební léto  XXI. ročník

ŠKODA AUTO a.s. - GENERÁLNÍ PARTNER FESTIVALU

Vstupné: senioři a studenti 50,- Kč / ostatní 100,- Kč, děti do 15 let vstup zdarma

Vstupné na koncert  VIVALDI MORZIN IN MEMORIAM 28. srpna: studenti a senioři 100,- Kč, ostatní 150,- Kč, děti do 15 let vstup zdarma

Vstupné na koncert HOMMAGE Á KAREL HALÍŘ 2. září: 

 

 

 

KLASICKÁ HUDBA V SRDCI KRKONOŠ  XX. ročník

ŠKODA AUTO  a.s. - GENERÁLNÍ PARTNER FESTIVALU

Série koncertů klasické hudby, souhrnný plakát zde:

 

 

 

Loňská série koncertů byla zakončena 4. září a milovníci tohoto žánru se mohou s klasickou hudbou nadále setkávat v rámci abonentní skupiny K v Kulturním domu Střelnice.

První koncert se uskutečnil 23. října, kdy na podiu vystoupily Eva procházková / kontrabas a Lucia Fulka Kopsová / housle.

 

S

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna