KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

XXVIII. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO 2023

 

PROBĚHLÉ ROČNÍKY: 

 

XXVI. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

GENERÁLNÍ PARTNER

 

tisková zpráva 20. 4. 2021

Vrchlabské hudební léto – série koncertů klasické hudby

Letní večery s klasickou hudbou, ale nejen s tou, patří již XXVI. let k předním kulturním akcím města a krkonošského regionu. Vrchlabské hudební léto se tradičně koná v klášteře sv. Augustina, barokní perle Krkonoš a zároveň nekropoli rodiny Morzinů. Právě hrabě Václav Morzin (1675 – 1737) a jeho podpora italského skladatele, později věhlasného Antonia Vivaldiho, dala vzniknout koncertní řadě v rámci vrchlabského hudebního léta VIVALDI MORZIN IN MEMORIAM.

Klášterní koncerty mají jasnou dramaturgickou koncepci – špičkoví interpreti, perfektní hudební aranžmá a evropské, popř. světové koncertní zkušenosti. Zároveň však, vzhledem k úzké spolupráci se Základní uměleckou školou Karla Halíře, dostávají v programu svůj prostor i mladí hudebníci vzešlí z vrchlabské hudební školy. Součástí Vrchlabského hudebního léta je i zářijový koncert připomínající houslového virtuosa a vrchlabského rodáka Karla Halíře.

V minulých ročnících ve Vrchlabí vystoupili nejlepší čeští  a evropští muzikanti, mnozí již trvale působící např. ve Spojených státech, v Německu aj. Návštěvníci nedělních koncertů tak mohli slyšet přednes Jiřího Bárty (violoncello), Viléma Veverky (hoboj), Tomáše Kača (klavír), Ivana Ženatého (housle), Elizabeth Pitcairn (housle), Václava Hudečka (housle), Ludgera Lohmanna (varhany), Jany Bouškové (harfa), Jiřího Stivína (flétna), Stanislava Galina (klavír)  a řadu dalších sólistů a hudebních těles.

Pokud nestandardní časy dovolí, bude i letošní, XXVI. ročník skvěle obsazený vynikajícími interprety.     

O zahajovací koncert se postará Bennewitzovo kvarteto (nominace na Cenu Anděla 2020),  Jan Bartoš – klavír (Pražské jaro, festival Rudolfa Firkušného aj.), Hanna Rabe - harfa (Německo), Radek Baborák Ensemble – smyčcový kvartet a horna a další…

Je nám velkým potěšením, že právě k Vrchlabské hudebnímu létu patří společnost ŠKODA - GENERÁLNÍ PARTNER.

 

XXV. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

GENERÁLNÍ PARTNER FESTIVALU

Vrchlabské hudební léto patří již 25 let mezi významné hudební události města Vrchlabí. Historii koncertů klasické hudby tvoří taková jména, jako je Ivo Kahánek, Jiří Stivín, Václav Hudeček, Jiří Bárta, Vilém Veverka, Epoque Quartet, Bennewitzovo kvarteto, Berlin Prague Philharmonie a další. 

Letošní ročník slaví čtvrtstoletí - tomu odpovídají pozvaní interpreti. Festival zahájí zakládající dvojice Eben Tria Jiří Bárta / violoncello a Terezie Fialová / klavír. Pokračuje vystoupením domácích saxofonistů v doprovodu ředitele ZUŠ KARLA HALÍŘE Radka Hanuše na varhany, 9. srpna vystoupí laureátka Pražského jara Anna Paulová na klarinet v doprovodu harfistky Hedviky Mousa Bacha a poslední dva srpnové koncerty tvoří naprostý vrchol současné české klasické hudby: Vilém Veverka na hoboj v doprovodu komorního orchestru Barocco sempre giovane a významná hudební jména spojená s vrchlabskou historií, ANTONIO VIVALDI a VÁCLAV MORZIN, připomene již na VI. ročníku projektu  Vivaldi & Morzin in Memoriam soubor Collegium Marianum. Dnes již světově proslulý český klavírista žijící v Los Angeles  původem z Nového Jičína Tomáš Kačo zakončí letošní Vrchlabské hudební léto koncertem tvořeným fúzí jazzu, klasické hudby, romských motivů, to vše v improvizovaném hudebním hávu. Koncert se uskuteční 12. září 2020, netradičně v sobotu. Koncert Tomáš Kačo i sám moderuje!

Vedle generálního partnera ŠKODA AUTO má letošní slavnostní ročník ještě partnera nástrojového a to rodinnou firmu PETROF. Umělci 26. července a 12. září  budou hrát na český klavír Petrof  s tradicí od roku 1864! 

Těšíme se na společně strávené večery, nad kterými převzal již tradičně záštitu starosta města Vrchlabí a senátor pan Jan Sobotka. 

DĚKUJEME ZA VAŠÍ PŘÍZEŇ.

 

XXIV. Vrchlabské hudební léto 2019

Nedělní koncerty klasické hudby vždy od 19.00 v klášteře sv. Augustina ve Vrchlabí.

Pořádá Kulturní dům Střelnice ve spolupráci se ZUŠ Karla Halíře a Společností Karla Halíře.

 

předešlé ročníky:

 

Vrchlabské hudební léto XXIII. ročník

ŠKODA AUTO a.s. - GENERÁLNÍ PARTNER FESTIVALU

 

Vrchlabské hudební léto XXII. ročník 

ŠKODA AUTO a.s. - GENERÁLNÍ PARTNER FESTIVALU

 

 

 

 

 

Vrchlabské hudební léto  XXI. ročník

ŠKODA AUTO a.s. - GENERÁLNÍ PARTNER FESTIVALU

Vstupné: senioři a studenti 50,- Kč / ostatní 100,- Kč, děti do 15 let vstup zdarma

Vstupné na koncert  VIVALDI MORZIN IN MEMORIAM 28. srpna: studenti a senioři 100,- Kč, ostatní 150,- Kč, děti do 15 let vstup zdarma

Vstupné na koncert HOMMAGE Á KAREL HALÍŘ 2. září: 

 

 

 

KLASICKÁ HUDBA V SRDCI KRKONOŠ  XX. ročník

ŠKODA AUTO  a.s. - GENERÁLNÍ PARTNER FESTIVALU

Série koncertů klasické hudby, souhrnný plakát zde:

 

 

 

Loňská série koncertů byla zakončena 4. září a milovníci tohoto žánru se mohou s klasickou hudbou nadále setkávat v rámci abonentní skupiny K v Kulturním domu Střelnice.

První koncert se uskutečnil 23. října, kdy na podiu vystoupily Eva procházková / kontrabas a Lucia Fulka Kopsová / housle.

 

S

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa