Facebook

Program

Eben Trio

Datum ne 08. 07. 2018 Čas 19:00 Místo Klášter

 

Terezie Fialová  - klavír / Roman Patočka - housle / Jiří Bárta  - violoncello

Terezie Fialová je laureátka několika mezinárodních soutěží (Itálie, Holandsko, Rusko) a držitelka Ceny Českeho spolku komorní hudby České filharmonie.

Roman Patočka patří mezi výjimečné osobnosti současné generace sólistů se světovými zkušenostmi.

Jiří Bárta - ,,Technicky nepřekonatelný, hudebně charismatický s citlivostí básníka ..."  (Daniel Cariaga, Los Angeles Times).       

 

Vstupné:  200Kč, senioři a studenti 150Kč, děti do 15 let vstup zdarma!

NEČÍSLOVANÝ SÁL / PRODEJ NA MÍSTĚ       

program:
 
Ludwig van Beethoven: Klavirni trio D dur  op. 70 (Allegro vivace e con brio, Largo assai ed espressivo, Presto)
 
Astor Piazolla: Čtvero ročních dob (Podzim - Zima - Jaro - Léto)
 
Terezie Fialová patří mezi přední  české pianisty  a  je také vyhledavanou komorní partnerkou mnoha předních  sólistů (J. Špaček, R. Patočka, J. Bárta, V. Hudeček, S. Šaturová, Ch. Hanslip ad.). S orchestrem debutovala jiz jako dvanáctiletá a do svých dvaceti let se věnovala paralelně také hře na housle a to v mezinárodním měřítku. Absolventka pražské HAMU ( I. Klánský) a Hochschule für Musik und Theater Hamburg (N. Schmidt) je laureatka nekolika mezinárodních soutěží ( Itálie, Holandsko, Rusko), vystupuje pravidelně na významných festivalech (Praha, Basel, Vevey, Hamburg, Sarajevo, Paříž, Madrid, New York, Washington, Peking ad. ) a je členkou klavírního tria Eben trio se kterým zvítězila na mezinárodní soutěži komorních souborů v Lausanne. Jako jediná česká pianistka se zúčastnila prestižní Verbier Festival Academy 2013 ve Švýcarsku pod vedenim M. Presslera a G. Takacze - Nagy. Úspěšný debut na mezinárodním festivalu komorni hudby v americkem Newportu 2014 kritika označila jako "stunning performance and very bright future". Podilela se na natoceni tri CD, deska věnovana skladateli Petru Ebenovi ziskala oceněni "Recording of the Months" a "IRR Outstanding". Terezie patří mezi Yamaha Artists pro Českou republiku.
 
Jiří Bárta  přední violoncellista své generace, studoval u Josefa Chuchra a Mirko Škampy v Praze, Borise Pergamenschikowa v Kolíně nad Rýnem a Eleonore Schoenfeld v Los Angeles. V roce 1991 obdržel cenu Europäische Förderpreis für Musik v Dráždanech a cenu Rostropovich-Hammerovu v Los Angeles. Spolupracuje s předními českými a mezinárodními orchestry  jako jsou Česká filharmonie, Slovenská filharmonie, Royal Philhramonic Orchestra London, Royal Scottish National Orchestra, Royal Liverpool Philharmonic, Berliner Symphoniker  a dirigenty jako Jiří Bělohlávek, Charles Dutoit, Libor Pešek, Gennadij Rozhdestvenski, Maxim Šostakovič, je pravidelně zván na přední festivaly  a pódia mj. Barcelona, Berlín, Bratislava, Buenos Aires, Edinburgh, Istanbul, Los Angeles, Mnichov, Newport, New York, Paříž, Praha, Salzburg , Tokio, Londýn. Jeho nahrávky u firmy Supraphon byly časopisem Harmonie dvakrát vyhodnoceny jako nejlepší ve svých kategoriích (Ceny Harmonie 1995, 1999), zahrnují kritiky ceněnou nahrávku všech Bachových violoncellových suit i Šostakovičových koncertů s dirigentem Maximem Šostakovičem a Pražskými symfoniky i oba koncerty Dvořákovy, A Dur (s klavíristou janem Čechem) a h moll (s Českou filharmonií a Jiřím Bělohlávkem).  Bártovu disku s Kodályho sólovou sonátou udělil londýnský časopis The Grammophone "Editor´s Choice" , do stejného výběru se dostalo i Bártovo poslední CD  s violoncellovými koncerty Bohuslava Martinů, J.Foerstera a Jana Nováka za spolupráce Pražské komorní filharmonie a dirigenta Jakuba Hrůši. Jiří Bárta spolupracoval i s Magdalenou Koženou na jejím albu "Songs" pro Deutsche Grammophon oceněném Gramophone Award v r. 2004.  Pro londýnský Hyperion natočil Jiří Bárta CD s violoncellovými sonátami Ignaaza Moschelese a Johanna Nepomuka Hummela, zcela nedávno CD se sonátami Antona  Rubinsteina (oboje s klavíristou Hamish Milnem). S jazzovým kvartetem Milana Svobody spolupracoval na klasicko - jazzovém CD "Znamení Střelce" (Lotos, nominováno na výroční ceny Akademie populární hudby a jazzu 2007). 
V roce 2008 spoluzaložil Mezinárodní festival komorní hudby v Kutné Hoře. V loňském roce se stal kurátorem festivalu Dvořákova Praha. Od roku 2012 hraje na nově postavené violoncello německého mistra Dietmara Rexhausena.
 

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems