KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

IGNIS

Datum ne 05. 02. 2023 Čas 14:00 Místo KONCERT

Místo konání: Klub KOTELNA

IGNIS - ukrajinská vokálně instrumentální kapela z Prahy

Vstup zdarma

Trio Ignis ve spolupráci s Ukrajinskou iniciativou v ČR a Diakonií - středisko Světlo z Vrchlabí vystoupí v klubu Kotelna dne 5.2.2023 od 14.00 na podporu nově příchozích ukrajinských občanů do České republiky. 
Trio představí českému publiku národní ukrajinské písně ve vlastním aranžmá. Ignis má ve svém repertoáru balady, romance, svižné kolomyjky i jiné hudební styly. Ignis v průběhu poslední dekády vystupuje v regionálních festivalech ČR, prezentuje ukrajinskou hudbu v zahraničí a vystupuje v rámci aktivit ukrajinské diaspory v ČR.
 
Pro malé hosty budou ve spolupráci s organizací na podporu integrace Slovo 21 v prostorách Malého sálu připraveny kreativní dílny.  Mimo jiné s ukázkou výroby panenky Motánky. Podle tradice jsou tyto panenky vyráběny ručně, z kousků látky, bez šití, bez použití ostrých předmětů, pouze motáním a vázáním látek. Tradiční Motánky měly velkou symbolickou a emocionální hodnotu a byly předávány z generaci na generaci.
 
V rámci akce budou prezentovány informační ukrajinské zdroje v ČR a součástí bude i aktivním zapojení hostů do debaty.
Podpora akce je poskytnuta v rámci projektu grantem UMCOR.

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
ACR design Pekviz Caffé Botta hudy.cz Kozí plácek 127 U Zvonu Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa Nemocnice Vrchlabí