KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

KONCERT PRO PREZIDENTA

Datum čt 09. 03. 2023 Čas 19:00 Místo KONCERT Rezervace vstupenek Rezervace

Místo konání: Střelnice VELKÝ SÁL

EPOQUE QUARTET

Špičkoví muzikanti oslaví spolu s vrchlabským publikem inauguraci prezidenta ČESKÉ REPUBLIKY, PETRA PAVLA.

Multižánrové hudební kvarteto, které s kvartetním repertoárem nepracuje úplně klasicky a přesto je prvotřídní klasou!

Epoque Quartet je uskupení brilantních hudebníků, které proplouvá napříč žánry, styly a epochami a v roce 2019 oslavil již dvacet let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci s celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. V roce 2020 byla kompliační deska souboru „20 let Epoque Quartet“ ohodnocena jako nahrávka roku v kategorii crossover v rámci udílení prestižních cen Classic Prague Awards.

Složení EQ:

DAVID POKORNÝ - housle

VLADIMÍR KLÁNSKÝ - housle

VLADIMÍR KROUPA - viola

VÍT PETRÁŠEK - violoncelo

Na úvod programu EQ zahraje státní hymnu, následovat bude speciální multižánrový program: 

F.X. Richter - Adagio a fuga g moll
Samuel Barber - Adagio pro smyčce
Jan Kučera - Zrození
Django Reinhardt - Minor Swing
Vladimir Cosma - Velký Blondýn s Černou Botou
John Williams - Schindlerův seznam
Michel Magne - Fantomas
Astor Piazzolla - Ave Maria , Adios Nonino , Libertango

 

Vstupné: 280 - základní | 180 - senioři, studenti | děti do 15 let 50 Kč. 

Předplatitelé skupiny K - vstup zdarma.

Slavnostní přípitek pro KONCERT PRO PREZIDENTA zajišťuje: 

Informace o EQ:

Multižánrový Epoque Quartet v roce 2019 oslavil 20 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže.

Z výčtu nejzajímavějších projektů jmenujme turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs, Clarinet Factory, nebo koncerty a nahrávky s Michalem Pavlíčkem, Gregory Porterem, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Dashou, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Jiřím Kornem, Matějem Ruppertem, na poli klasičtějším pak s Dagmar Peckovou, Danielem Hopem, Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Adamem Plachetkou a dalšími.

V roce 2020 byla kompliační deska souboru „20 let Epoque Quartet“ ohodnocena jako nahrávka roku v kategorii crossover v rámci udílení prestižních cen Classic Prague Awards. V ten samý večer obdrželo kvarteto i ocenění „Klasika roku“ za jeho výroční koncert v pražské Lucerně.

Mezi velmi aktuální počiny patří oceňované CD „Epoque Quartet plays Jan Kučera“ , které shrnuje dlouholetou spolupráci autora se souborem a které bylo nominováno na cenu Anděl 2018. Dále pak v New Yorku pokřtěné CD  „Flow“ s kanadským klavíristou  a skladatelem Davidem Braidem, se kterým EQ podnikl koncertní turné po Číně.  CD „Flow“ se ocitlo v užší nominaci na prestižní kanadské ocenění Juno Award.  V roce 2018 soubor obdržel první pozvání k účinkování na festivalu Pražské jaro. Širokému publiku je EQ známý také svým účinkováním v populární televizní show Stardance.

Čerstvým projektem je CD „Komplot“ natočené a vydané v roce 2021 během koronakrize s předním českým klarinetistou Irvinem Venyšem.

V letošním roce je ústředním tématem projekt Ellaboration, kde EQ společně se zpěvačkou Dashou zpracovává slavné písně neméně slavné jazzové ikony Elly Fitzgerald. CD Ellaboration vyšlo v listopadu 2022 u společnosti Supraphon.

Epoque Quartet koncertoval v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Holandsku, Anglii, Irsku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Řecku, Bulharsku, Izraeli, USA, Kanadě, Brazílii, Číně a v Japonsku.  Své zkušenosti s kvartetní hrou také předával na workshopech v Čechách, Srbsku, Brazílii a Izraeli.

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa