KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

Anna Paulová / klarinet Hedvika M. Bacha / harfa

Datum ne 09. 08. 2020 Čas 19:00 Místo Klášter Rezervace vstupenek Rezervace

XXV. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

Přední česká klarinetistka, laureátka Pražského jara 2015,

absolutní vítězka soutěže Nadace Bohuslava Martinů (2016)

Anna Paulová / klarinet 

 

GENERÁLNÍ PARTNER

program

Charles Bochsa (1789 - 1856) / Louis Duport (1786 -1853)

Nocturne No. 1 pro klarinet a harfu

 

Béla Kovács (1937)

Hommage à J. S. Bach pro klarinet sólo

 

Franz Schubert (1797 – 1828)

Ave Maria 

 

Bedřich Smetana (1824 -1884) / Hanuš Trneček (1858 - 1914)

Vltava - Fantasie pro harfu sólo, op. 45

 

Jules Massenet (1842 - 1912)

Meditation from ''Thais''

 

Franz Poenitz  (1850 - 1912)

Capriccio pro klarinet a harfu, op. 73

 

Béla Bartók (1881 - 1945)

Rumunské tance

                         I. Jocul cu bâtă. Allegro Moderato

                         II. Brâul. Allegro 

                         III. Pê-loc. Andante 

                         IV. Buciumeana. Moderato 

                         V. Román polka / Poarga Românească. Allegro

                         VI. Mărunțel. Allegro

 

RECENZE Z NEDÁVNÉHO KONCERTU...

Princezna českého klarinetu ANNA PAULOVÁ zazářila!

Mladá česká naděje klarinetu Anna Paulová, laureátka Pražského jara 2015, absolutní vítězka soutěže Nadace Bohuslava Martinů (2016) a semifinalistka soutěže ARD v Mnichově (2019), vystoupila 16.6.2020 jako sólistka na jednom z koncertů donátorské řady PKF-Prague Philharmonia v Lobkovickém paláci na Pražském hradě. Umělkyně se představila v sólovém partu Mozartova Klarinetového koncertu A dur v osobní premiéře na basetový klarinet a svým mimořádným uměním ohromila všechny přítomné včetně hudebních kritiků:

"...Paulová také předvedla značnou virtuozitu, hbitost v rychlých pasážích, hladkých přechodech mezi rejstříky, v extrémních skocích od nejvyšších k nejnižším polohám, vše lehce, přirozeně a kultivovaným tónem. Na jeden nádech zvládla celé kaskády běhů (první a třetí věta), dlouhé melodické oblouky. Skvěle a jemně vyznělo zpěvné Adagio. Je obdivuhodné, jak si interpretka poradila s větší menzurou a silou dechu u nástroje, na nějž si musela přivykat od běžného klarinetu..."                                        OPERA PLUS

"...Anna Paulová (...) nasadila laťku vysoko. Jde o nesporný a mimořádný talent. Dosud ještě posluchačka AMU, studující souběžně také u legendární Sabine Meyerové v Lübecku, dala Mozartovu Koncertu A dur plynulou jistotu, čistou krásu a hlavně velmi osobní a upřímný prožitek, odrážející se v charakteru a kvalitě tónu a ve výrazu..."              KLASIKA PLUS

Anna Paulová začala hrát na klarinet v jedenácti letech u Karla Mezery. V patnácti letech vystoupila jako sólistka s Pražskou komorní filharmonií pod vedením Leoše Svárovského.

       Je držitelkou řady cen z národních a mezinárodních soutěží. Získala 1. cenu na Mezinárodní klarinetové soutěži Marco Fiorindo v Turíně - Itálie (2009), 1. cenu na Mezinárodní klarinetové soutěži v Kršku - Slovinsko, 1. cenu na Mezinárodní klarinetové soutěži Markneukirchener Wettbewerb für junge Instrumentalisten - Německo, 1. cenu na Mezinárodní soutěži dechových dřevěných nástrojů ve Wroclawi, 1. cenu na Mezinárodní klarinetové soutěži Giacomo Mensi v italském Breno aj.

        Největším úspěchem Anny Paulové je 2. cena a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2015, kde získala ještě řadu zvláštních cen, včetně Ceny Nadace Bohuslava Martinů. Zaměřuje se na skladby českých skladatelů (Bohuslav Martinů, Karel Husa, Viktor Kalabis, Miloslav Ištvan, Vladimír Tichý, Lukáš Matoušek, Aleš Pavlorek).

Jako sólistka vystoupila s PKF - Prague Philharmonia, Talichovou komorní filharmonií, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Komorní filharmonií Pardubice, Severočeskou filharmonií Teplice, Moravskou filharmonií Olomouc, Moravským komorním orchestrem, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře, Bon Art Orchestra, Moscow Chamber Orchestra „The Seasons“, Orquestra Cascais e Oeiras Portugal a dalšími. V červnu 2014 vystoupila jako sólistka s Českou filharmonií pod taktovkou Jiřího Bělohlávka.

V současné době spolupracuje s klavíristy Danielem Wiesnerem, Markem Kozákem a Lukášem Klánským.

 

Hedvika Mousa Bacha je absolventkou Gymnázia Jana Nerudy s hudebním zaměřením, Pražské konzervatoře (2006) a HAMU (2012) u doc. Jany Bouškové.

Během svých studií se zúčastnila mistrovských kurzů u světoznámých harfistek I. Perrin a I. Moretti a M. Ch. Cleary V letech 2007-2008 byla na zahraniční stáži ve švýcarském Lausanne, kde studovala na Haute École de Musique u Chantal Mathieu.

    Hedvika Mousa Bacha se intenzivně věnuje komorní i sólové dráze a spolupracuje s mladými talentovanými umělci, se kterými vystupuje na koncertních pódiích a hudebních festivalech jak v České Republice, tak i v Německu, Francii, Švýcarsku a Maďarsku.Vedle klasického žánru se zajímá i o českou soudobou a populární tvorbu. Byla přizvána ke společným projektům Lenky Dusilové, Beaty Hlavenkové, Ivy Bittové, Dary Rollins a Dana Bárty. Pravidelně spolupracuje s orchestry: Orchestr hl. m. Prahy FOK, Berg, Talichova komorní filharmonie a Státní opera Praha. V letech 2009-2010 byla členkou Filharmonie Hradec Králové.

Vstupné: 200,- / studenti a senioři 150,- 

Děti do 12 let zdarma / do 15 let 50,- Kč. 

PŘEDPRODEJ OD 22.6. 2020

 

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa