KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

Collegium Marianum

Datum ne 30. 08. 2020 Čas 19:00 Místo Klášter Rezervace vstupenek Rezervace

XXV. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO 

Collegium Marianum

 

GENERÁLNÍ PARTNER

program

Boemo virtuoso

The illustrious Morzin orchestra and the music life in Baroque Prague

 

Antonio Vivaldi (1678-1741)

Sinfonia in G minor, RV 157

Allegro, Largo, Allegro

 

František Jiránek (1698-1778)

Concerto D dur, Jk 11

Allegro, Adagio, Allegro

 

Johann Friedrich Fasch (1688-1758)

Triosonata in G major FaWVN:G2

Affetuoso, Allegro, Largo, Allegro

 

Giuseppe Antonio Brescianello (1690-1758)

Chaconne a 6

 

Jan Josef Ignác Brentner (1689 - 1742)

Concerto G dur č. IV "Vigil Nocturnus" (ze sbírky "Horae Pomeridianae" op. 4)

Largo, Allegro. Vigil nocturnus - Der Nacht-Wächter, Menuet

 

Antonín Reichenauer (c1694-1740)

Triosonáta D dur

Adagio, Allegro, Adagio, Tempo di menuet

 

Antonio Vivaldi

Concerto in G minor "La notte", RV 439

Largo, Fantasmi. Presto-Largo-Andante, Presto, II Sonno, Allegro

 

Pražský soubor Collegium Marianum se od svého založení v roce 1997 věnuje provádění hudby 17. a 18. století se zaměřením na české a ve střední Evropě působící autory. Jako jeden z mála takto profilovaných profesionálních souborů v ČR má na repertoáru nejenom koncertní díla, ale pravidelně se také věnuje scénickým projektům.

Soubor působí pod uměleckým vedením flétnistky Jany Semerádové, která zároveň hostuje jako sólistka u významných evropských orchestrů. Badatelská činnost Jany Semerádové umožnila rozšířit umělecký profil souboru od čistě hudebního zaměření k propojení s barokním tancem a divadlem a jsou také předpokladem nevšedních dramaturgií souboru s řadou novodobých premiér děl hudební historie. Soubor úzce spolupracuje s významnými evropskými dirigenty, sólisty, režiséry či choreografy, jako jsou Andrew Parrott, Hana Blažíková, Damien Guillon, Sergio Azzolini, François Fernandez, Jean-Denis Monory či Gudrun Skamletz. Významná je též spolupráce s loutkovým divadelním souborem Buchty a loutky, se kterým Collegium Marianum uvádí originální projekty (loutková opera Calisto nebo inscenace Händlovy pastorální opery Acis and Galatea).

Soubor Collegium Marianum vystupuje na festivalech a prestižních pódiích jako například Utrecht Oude Muziek Festival, Musikfestspiele Potsdam, Händel-Festspiele Halle, Bachfest Leipzig, Palau Música Barcelona, Pražské jaro, Svatováclavský hudební festival a Concentus Moraviae. V roce 2010 se Collegium Marianum stalo nositelem ocenění za zásluhy o kvalitu a šíření české hudby udělovaného českou sekcí Mezinárodní hudební rady UNESCO.

 

Jana Semerádová

Flétnistka Jana Semerádová je absolventkou Pražské konzervatoře, Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Královské konzervatoře v Den Haagu. Je laureátkou mezinárodních soutěží v Magdeburku a Mnichově.

Jana Semerádová je uměleckou vedoucí souboru Collegium Marianum a dramaturgem koncertního cyklu Barokní podvečery a mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby. Věnuje se intenzivní badatelské činnosti v českých a zahraničních archivech a studiu barokní gestiky, deklamace a tance. Své nevšední dramaturgie nezřídka staví na propojení hudebního a dramatického umění a zasazuje je do autentického prostředí pražských barokních sálů. V roce 2015 se habilitovala na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze a získala docenturu v oboru flétna.

Jako sólistka spolupracovala s Magdalenou Koženou, Sergiem Azzolinim, Alfredem Bernardinim a Enricem Onofrim, a pravidelně účinkuje se soubory Akademie für Alte Musik Berlin, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Orkiestra Historyczna a Ars Antiqua Austria.

 

Vstupné: 250,- / studenti a senioři 200,- 

Děti do 12 let zdarma / do 15 let 50,- Kč. 

PŘEDPRODEJ OD 22.6. 2020

 

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa