KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

JANA RYKLOVÁ/ soprán VIKTOR DAREBNÝ/ varhany

Datum ne 17. 07. 2022 Čas 19:00 Místo Vrchlabské hudební léto Rezervace vstupenek Rezervace

Místo konání: Klášter sv. Augustina

XVII. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

GENERÁLNÍ PARTNER

 

PROGRAM:  (PŘIPRAVUJEME)

VSTUPNÉ: 200 KČ, studenti a senioři 150 KČ, děti do 15 let 50 KČ, do 12 let zdarma.

Sopranistka paní Jana Heryánová Ryklová (nar. 1976) je mladou nadanou pěvkyní, jejíž kvalitní lyrický hlas velkého rozsahu se schopností koloraturních pasáží, spolehlivá technická erudice, muzikalita i zjevná schopnost jímavého působivého přednesu dává posluchači možnost prožít nezapomenutelný kulturní zážitek. A to v různých hudebních žánrech.

Paní Janě Heryánové Ryklové se dostalo kvalitního pěveckého vzdělání na operním oddělení Pražské konzervatoře, kde studovala i absolvovala pod vedením prof. dr. Miloslava Pospíšila. Ve studiu pokračovala na pražské HAMU ve třídě doc. Jany Jonášové, kde magisterské studium zakončila v r. 2004.

Již při studiu vystupovala v rolích Mozartovy Zuzanky, Pucciniho Laurety, Verdiho Gildy i Smetanovy Esmeraldy. Ve svém repertoáru má jak operní, operetní, duchovní, chrámovou, tak i novodobou vokální tvorbu. V současné době se věnuje koncertní činnosti doma i v zahraničí. Vystupuje často v SRN, ve Švýcarsku, Itálii, Francii, Španělsku a ve Slovinsku při provedení děl W.A. Mozarta, C. Francka, G. Rossiniho, J. S. Bacha, G. F. Handela a A.Dvořáka. Vystoupila i na hudebním festivalu Pražské jaro, Pražský podzim či na festivalu Thurn – Taxis, pořádaném v zámeckém prostředí na Loučeni. Vystupuje pravidelně na Foesterových dnech v Osenicích. V roce 2006 navázala spolupráci s předním německým dirigentem Berndem Radochem, dirigentem předních pěveckých sborů v Kolíně nad Rýnem, se kterým vystupovala na vánočním turné v SRN. Nejednou zpívala i ve Svatovítské katedrále na pražském Hradě za vedení dómského varhaníka, kde provedla řadu sólových partů při produkcích domácích i zahraničních sborů. Spolupracuje i s dalšími předními varhaníky.

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
ACR design Pekviz Caffé Botta hudy.cz Kozí plácek 127 U Zvonu Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa Nemocnice Vrchlabí