KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

Ensemble Lucis a Lucie Hůlová / housle

Datum ne 25. 08. 2024 Čas 19:00 Místo KONCERT Rezervace vstupenek Rezervace

Místo konání: Klášter sv. Augustina

XXIX. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

Antonio Vivaldi: ČTVERO ROČNÍCH DOB

Vstupné: pásma  280. 250 a 180 Kč, studenti a senioři sleva 10%,  děti do 15 let 50 Kč

PŘEDPRODEJ ZAHÁJEN | ČÍSLOVANÝ SÁL | Prodej vstupenek na místě od 18.30

 

PROGRAM

Antonio Vivaldi: ČTVERO ROČNÍCH DOB

Nejslavnější dílo italského skladatele období baroka Antonia Vivaldiho ČTVERO ROČNÍCH DOB pochází pravděpodobně z roku 1725. Jedná se o první čtyři části z dvanácti koncertů pro housle a smyčce op. 8:

Koncert č. 1 E dur, Op. 8, RV 269 – „La primavera“ – JARO: Allegro, Largo e pianissimo sempre, Allegro pastorale (… ptáci, potůčky, pastýřská idyla, venkovský tanec …)

Koncert č. 2 G moll, Op. 8, RV 315 – „L´estate“ – LÉTO: Allegro non molto, Adagio e piano – Presto e forte, Presto(… Zefyr, Boreás, klid, komáři, bouřka, vichřice …)

Koncert č. 3 F dur, Op. 8, RV 293 – „L’autunno“ – PODZIM: Allegro, Adagio molto, Allegro (… tanec, žně, opilý spánek, lov, útěk …)

Koncert č. 4 F moll, Op. 8, RV 297 – „L’inverno“ – ZIMA: Allegro non molto, Largo, Allegro (… chlad, vítr, déšť, krb, na ledě …)

 

Vivaldiho koncerty „Čtvero ročních dob“ byly totiž komponovány v podstatě jako programní hudba. Vivaldi zhudebnil sonety,  které si pravděpodobně sám napsal, a které jsou nedílnou součástí celého díla a zároveň jakýmsi návodem jak jednotlivé části interpretovat.

ČTVERO ROČNÍCH DOB uvádíme v nastudování vynikající české houslistky Lucie Sedlákové Hůlové a souboru ENSEMBLE LUCIS. 

ENSEMBLE LUCIS je složen z prvotřídních hráčů, členů různých renomovaných komorních souborů, které spojuje radost ze společného muzicírování a shodný způsob hudebního vyjadřování. Přesto, že soubor hraje na moderní nástroje, všichni jeho členové mají zkušenosti a praxi v oblasti tzv. autentické interpretace, jejíž prvky přenáší i sem. Základní nástrojové obsazení je: sólové housle, dvoje housle, viola, violoncello, kontrabas a cembalo nebo varhanní pozitiv. 

Lucie Sedláková Hůlová je absolventkou Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Na svém kontě má řadu úspěšných sólových vystoupení s orchestry i s různými partnery v komorní hře. V roce 2004 se například s velkým úspěchem představila jako sólistka Plzeňské filharmonie s dirigentem Jiřím Malátem na turné v USA (Dvořákův Houslový koncert):

„Nejenže její provedení Dvořákova houslového koncertu bylo suverénní, s náležitým temperamentem a fortelem, ale v lyrických místech její housle zpívaly tak, jak to mnoho houslistů vskutku nedovede.“

 

 

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa