KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

Cingoršová - Malíšek - Hanuš

Datum ne 18. 08. 2024 Čas 19:00 Místo KONCERT

Místo konání: Klášter sv. Augustina

soprán / violoncello / varhany

XXIX. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

Na repertoáru hudebníků je hudba:
J. S. Bacha,
A. Vivaldiho,
G. F. Händela,
B. Smetany
A. Dvořáka.

Karolína Cingrošová - soprán

Karolína působí jako koncertní zpěvačka a je stálou hostující sólistkou Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Zaměřuje se na klasický i moderní operní repertoár, věnuje se písňové tvorbě,  oratorní i staré hudbě, ráda si udělá výlet i do oblasti španělských zarzuel, klasického muzikálu nebo swingu.

Studovala na Pražské konzervatoři, kde byla její profesorkou mezzosopranistka Jiřina Přívratská, a poté u tenoristy Zdeňka Šmukaře na JAMU v Brně. Následně absolvovala postgraduální studium na Univesität Mozarteum v Salzburgu, kde ji vedla norská sopranistka Kjellaug Tesaker. Karolína je vítězkou písňové soutěže Bohuslava Martinů, získala ocenění v Duškově pěvecké soutěži, v pěvecké soutěži v Olomouci a letos si přivezla 2.místo z Wiener Danubia talents international music competiton, která se konala ve Vídni.

Karolína v současné době koncertuje u nás i v zahraničí, v Rakousku, Německu nebo Francii, kde také nějaký čas žila. Jako sólistka účinkuje s takovými tělesy, jako jsou Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Karlovarský symfonický orchestr, Ústřední hudba Armády ČR anebo Barocco sempre giovane. Pravidelně spolupracuje s umělci, jako jsou kytarista Lubomír Brabec, hobojista Vilém Veverka, harfistka Kateřina Englichová a cembalistka Barbara Maria Willi. Účinkovala na festivalech Dvořákova Nelahozeves, Tóny Chodovské tvrze, Smiřické svátky hudby, Jihočeské Nové Hrady, na Svatojánském hudebním festivalu, Film Music Prague v pražském Rudolfinu, ve Foru Karlín nebo v Kongresovém centru v Praze. Vystoupila na Festivalu tří katedrál, v jehož rámci zazpívala v katedrále svatého Štěpána ve Vídni nebo v chrámu svatého Víta v Praze. Karolína je dramaturgyní hudebního festivalu Hudba z ráje.

 

Petr Malíšek - violoncello

Petr Malíšek absolvoval Pražskou konzervatoř u prof. Františka Pišingera a poté Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Daniela Veise. Prošel mistrovskými kurzy Heinricha Schiffa, Franse Helmersona, Ralpha Kirshbauma, Eliase Arizcurena aj. Studoval také hru na barokní violoncello na Dresdner Akademie für Alte Musik (Jonathan Manson, Irmtraud Hubatschek).

Je laureátem několika mezinárodních soutěží: Concertino Praga 1991 – 1. cena, Beethovenův Hradec – 1.cena (1995,klavírní trio) a 2.cena (2005,violoncello), Yamaha Music Foundation of Europe Award 1998 – 1.cena. Další řadu ocenění získal jako člen několika komorních souborů, jejichž byl v minulosti členem.

V současnosti je zástupcem koncertního mistra Symfonického orchestru hl. m . Prahy FOK.

Jako sólista vystoupil s Českým symfonickým orchestrem, Pražským komorním orchestrem, Symfonickým orchestrem hl.m. Prahy FOK, Kamchatka Chamber Orchestra, Symfonickým orchestrem Bohemia, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře, Martinů strings Prague a Beethoven Orchestra Praga. Je vyhledávaným komorním hráčem, koncertoval ve většině evropských zemí, Japonsku a v Jižní Americe.

Uskutečnil několik sólových nahrávek pro Český rozhlas a Českou televizi.

 

Radek Hanuš - varhany

Radek Hanuš se narodil ve Vrchlabí, kde vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou. Jeho prvním učitelem hudby byl vrchlabský varhaník, hornista a děkan P.Stanislav Skalský. V letech 2003 - 2009 studoval obor hra na varhany na Konzervatoři Pardubice - nejprve u doc. Václava Rabase, studium zakončil absolutoriem ve třídě prof. Václava Uhlíře. V roce 2011 dokončil studium oboru Duchovní hudba na Janáčkově akademii múzických umění v Brně (varhany u Prof. Kamily Klugarové, dirigování u Doc. Emila Skotáka, dále varhanní improvizaci a gregoriánský chorál). Zúčastnil se interpretačních kurzů (Praha-Prof.Martin Sander, Brno-Dr.Theo Jelemy) a mistrovských interpretačních kurzů v Brně (Prof. Kamila Klugarová). Studoval také hru na cembalo na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Edity Keglerové.

Ve Vrchlabí působí jako varhaník v klášterním kostele sv. Augustina. Aktivně se zajímá o historii, konstrukci a stavbu varhanních nástrojů a je autorem projektů na jejich záchranu. Je členem Společnosti Karla Halíře, která si klade za cíl zviditelnění osobnosti Karla Halíře, houslového mistra a rodáka z Vrchlabí. Ve Vrchlabí je ředitelem Základní umělecké školy Karla Halíře.

 

 

 

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa