KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

MAREK KOZÁK klavírní recitál

Datum ne 03. 07. 2022 Čas 19:00 Místo Vrchlabské hudební léto Rezervace vstupenek Rezervace

Místo konání: Klášter sv. Augustina

XVII. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

GENERÁLNÍ PARTNER

 

Program:

 

Bedřich Smetana

Vzpomínky na Čechy ve formě polek op. 12 (a moll, e moll)

Koncertní etuda „Na břehu mořském" gis moll op. 17

Fryderyk Chopin

Mazurky op. 30 (c moll, h moll, Des dur, cis moll)

Barkarola Fis dur op. 60

Scherzo cis moll op. 39

******   přestávka  *********

Ferenc Liszt

Sonáta h moll S. 178 

 

VSTUPNÉ: 200 KČ, studenti a senioři 150 KČ, děti do 15 let 50 KČ, do 12 let zdarma.

Jméno pianisty Marka Kozáka je obvyle spojováno s neomylnou technikou, smyslem pro proporce a gradaci, s bohatou paletu rejstříků, obrovskou muzikalitou a vnitřní pokorou k notovému zápisu. Na koncertní pódia vnáší noblesní interpretační kulturu a posluchače si podmaňuje schopností „předat s velkou pokorou a bez okázalých gest to, co chtěl skladatel vyjádřit“. (M. Bátor, ČRo Vltava)

Hudební cesta osmadvacetiletého pianisty Marka Kozáka se dlouhodobě pojí s úspěchy v mezinárodních soutěžích. V červnu 2021 se stal laureátem mezinárodní klavírní soutěže Gezy Andy v Curychu, jedné z nejprestižnějších a nejobtížnějších.
V roce 2019 byl finalistou Busoniho soutěže v Bolzanu, v 2018 následovalo vítězství na Evropské klavírní soutěži v Brémách, odkud si přivezl také cenu publika. Na soutěži Pražského jara v 2016 získal 2. místo a ocenění za provedení soudobé skladby Kejklíř Adama Skoumala. O rok dříve byl semifinalistou Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě, nejlépe obsazeném klavírním klání na světě.

Mimořádné nadání projevil Marek Kozák už ve čtyřech letech, kdy začal hrát na klavír a později i na varhany. Oběma nástrojům se věnoval také na Janáčkově konzervatoři v Ostravě – klavíru ve třídě Moniky Tugendliebové, varhanám u Martiny Zelové. Absolvoval rovněž mistrovské kurzy pod vedením světoznámých klavírních virtuózů – například Eugena Indjice, Murraye Perahiy či Garricka Ohlssona.

Vystoupil s řadou předních českých orchestrů, pravidelně koncertuje v zahraničí.
V sezóně 2020-21 přednesl recitály na MHF Smetanova Litomyšl, Dvořákova Praha, Svatováclavském hudebním festivalu (SHF) nebo v rámci Mezinárodního klavírního festivalu R. Firkušného.
V roce 2018 vydal své první profilové CD (ArcoDiva) se skladbami Josepha Haydna, Fryderyka Chopina, Césara Francka, Sergeje Rachmaninova a Adama Skoumala.

Marek Kozák je absolventem klavírní třídy profesora Ivana Klánského na HAMU v Praze a sám se nyní věnuje pedagogické činnosti na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy.

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
ACR design Pekviz Caffé Botta hudy.cz Kozí plácek 127 U Zvonu Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa Nemocnice Vrchlabí