KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

LAETUS ENSEMBLE

Datum ne 11. 08. 2024 Čas 19:00 Místo KONCERT

Místo konání: Klášter sv. Augustina

XXIX. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

Karolína Mydlářová - zobcové flétny,

Adriano da Silva Trarbach - violoncello,

Alexander Wiegmann- cembalo, varhany

Na koncertě zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha

Adriano da Silva Trarbach

Žije od roku 2018 v Hamburku, ovšem je původem z Brazílie. Aktuálně se věnuje studiu violoncella na Hochschule für Musik und Theater Hamburg ve třídě Prof. Clemense Malicha. Minulý rok zde také dokončil bakalářské studium zobcové flétny ve třídě Prof. Petera Holtslaga. Pro velký zájem o barokní hudbu a především violoncello rozšiřuje své znalosti také pod vedením Prof. Gerharta Darmstadta a Prof. Doména Marinčiče. Vystupoval na festivalech v Norsku, Portugalsku, Německu Litvě, Belgii a Francii. Účastnil se mnoha masterclassů u významných umělců - Phoebe Carrai, Jennifer Morsches, Elinor Frey, Diana Vinagre, Hervé Douchy, Bruno Conservatory nebo Viola de Hong. Na sezónu roku 2024 byl vybrán jako akademista barokního orchestru Ensemle Holland Baroque.

 

Alexandr Wiegmann

Jeho specializací je hra na historické klávesové nástroje a hra na varhany. Pokračuje ve svém studiu varhan na Hochschule für Musik und Theater Hamburg ve třídě Prof. Wolfganga Zerera. Hře na cembalo se vyučil na Hochschule für Musik und Theater München (Prof. Christianem Schornsheim), Hochschule für Musik und Theater Hamburg (Prof. Menno van Delf) nebo Guildhall School of Music and Drama London (Prof. James Johnstone). Vedle sólové hry se hojně věnuje komorní hře. Spolupracuje s NDR Elbphilharmonieorchester, Nordic Baroque Orchestra, Hamburg Camerata, Bremen Boy’s Choir, Rheinsberg Chamber Opera. Účinkoval na festivalech jako MA Festival Bruges, festival staré hudby Fringe Utrecht, Audi Sumer Concerts. London Händel Festival, Verão Clássico Porto, Barokkfest Trondheim.

 

Karolína Mydlářová

Je původem z Jičína, kde navštěvovala mimo jiných hudebních nástrojů hodiny zobcové flétny u Jany Vávrové v ZUŠ Jičín. V roce 2018 započala svá studia na Pražské konzervatoři u Prof. Julie Brané a Jakuba Kydlíčka. Během svých studií vystupovala pravidelně i jako sólistka s Barokním orchestrem Pražské konzervatoře. V současné době studuje na Hochschule für Musik und Theater Hamburg pod vedením Prof. Petera Holtslaga. Své znalosti rozšiřovala také na kurzech u profesorů jako Sheng Fang Chiu, Marco Scorticati, Corina Marti, Giovanni Antonini, Maurice Steger, Jostein Gundersen. Byla dvakrát součástí orchestru Sumer Academy Versailless a v roce 2021 byla náhradnicí v Italian Baroque Youth Orchestra, který vedl Andrea Macron. Vystupovala také s orchestry jako Symfonický orchestr Mariánské Lázně nebo Symfonický orchestr Českého rozhlasu. 

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa