KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

Vilém Veverka a Barocco sempre giovane

Datum ne 23. 08. 2020 Čas 19:00 Místo Klášter Rezervace vstupenek Rezervace

XXV. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

Vilém Veverka / hoboj

 

GENERÁLNÍ PARTNER

program

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)

Sinfonia C dur pro smyčce a continuo RV 116
I. Allegro, II. Affetuoso, III. Presto

 

A. Vivaldi - Koncert F dur RV 455 pro hoboj, symčce a continuo

 

Baldassare Galuppi (1706 - 1785)

Concerto a quattro č. 4 c moll

I. Grave, II. Allegro, III. Andante

 


J. S. Bach  (1685 – 1750)

Koncert a moll BWV 1041 pro hoboj (housle), smyčce a continuo

 

Georg Philipp Telemann (1681-1767)

Sinfonia Spirituosa D dur pro smyčce a basso continuo TWV 44:1
I. Spirituoso, II. Largo, III. Vivace


 

G. Ph. Telemann

Koncert d moll pro hoboj, smyčce a continuo

 

Vilém Veverka - hoboj

Pomyslíme-li na hoboj, napadne nás jméno Viléma Veverky zřejmě jako první. Interpret, který se postupně vyprofiloval čistě jako sólový a komorní hráč dostal zásadní hudební podněty v zahraničí. Své studium na prestižní “Hochschule für Musik Hanns Eisler“ v Berlíně obohatil (vedle studia na Hamu) také o účinkování v nejlepším světovém orchestru, Berlínské Filharmonii. Nastoupená cesta vyvrcholila vítězstvím v jedné z nejprestižnějších světových soutěží – Tokyo / Sony Music Foundation (2003). Jako sólista vystoupil ve většině zemí Evropy, stejně tak v Severní i Jižní Americe či Japonsku. Je zakládajícím členem souborů PhilHarmonia Octet a Ensemble Berlin - Prag. Pro label Supraphon doposud nahrál šest profilových alb. Jeho nejnovějším uměleckým počinem je crossoverový projekt s vlastní hudební skupinou, „Ultimate W Band“. Vilém Veverka se rovněž etabluje také jako fotograf, spolupracuje se společnostmi Sony a Zeiss. Je ambasadorem Buffet - Crampon, předního světového výrobce dřevěných dechových nástrojů. 

 

Barocco sempre giovane

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Byl založen v roce 2004. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. V premiéře provedl i řadu skladeb současných autorů.

Soubor je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů.

Barocco sempre giovane spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými umělci, laureáty významných mezinárodních soutěží, zejména s vítězi soutěží Pražského jara, soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, královny Alžběty v Bruselu a Čajkovského soutěže v Moskvě.

 

Vstupné: 250,- / studenti a senioři 200,- 

Děti do 12 let zdarma / do 15 let 50,- Kč. 

PŘEDPRODEJ OD 22.6. 2020

 

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
ACR design Pekviz Caffé Botta hudy.cz Kozí plácek 127 U Zvonu Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa Nemocnice Vrchlabí