KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

MILAN AL-ASHHAB / housle & Barocco Sempre Giovane

Datum ne 28. 08. 2022 Čas 19:00 Místo Vrchlabské hudební léto Rezervace vstupenek Rezervace

Místo konání: Klášter sv. Augustina

XVII. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

GENERÁLNÍ PARTNER

 

Program

František Ignác Tůma (1704-1774) Partita in d pro smyčce a cembalo

Antonio Vivaldi (1678-1741) Le Quatro Stagioni Op. 8 No. 1-4
Concerto No. 1 in E major, Op. 8, RV 269, „Jaro“ (Allegro, Largo e pianissimo sempre, Allegro)
Concerto No. 2 in G minor, Op. 8, RV 315, „Léto“ (Allegro non molto, Adagio, Presto)
Concerto No. 3 in F major, Op. 8, RV 293, „Podzim“ (Allegro, Adagio molto, Allegro)
Concerto No. 4 in F minor, Op. 8, RV 297, „Zima“ (Allegro non molto, Largo, Allegro)

VSTUPNÉ: 250 KČ, studenti a senioři 160 KČ, děti do 15 let 50 KČ, do 12 let zdarma.

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Byl založen v roce 2004. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. V premiéře provedl i řadu skladeb současných autorů. Soubor je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů. Barocco sempre giovane spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými umělci, laureáty významných mezinárodních soutěží, zejména s vítězi soutěží Pražského jara, soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, královny Alžběty v Bruselu a Čajkovského soutěže v Moskvě.

Mostecký hudebník Milan Al-Ashhab patří mezi nejnadanější mladé houslisty. Tóny svých houslí si už získal srdce nejen mnoha posluchačů téměř po celém světě, ale zaujal i na prestižních soutěžích, když zvítězil například v soutěži New York Concert Artists and Associates, což mu otevřelo dveře na proslulá světová pódia. Nečiní mu ale problém zahrát i před mosteckým publikem v Základní umělecké škole F. L. Gassmanna. Za své úspěchy a šíření dobrého jména mu byla také udělena Cena města Mostu za rok 2018.

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa