Facebook

Program

Marie Pochopová / varhany

Datum ne 28. 07. 2019 Čas 19:00 Místo Klášter

XXIV. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO

GENERÁLNÍ PARTNER 

 

Marie Pochopová / varhany

 

Vstupné: 150 Kč (senioři a studenti 100 Kč)

Děti do 15 let zdarma.

PRODEJ VSTUPENEK V DEN KONÁNÍ KONCERTU - NEČÍSLOVANÝ SÁL!

 

V den, kdy si celý hudební svět připomíná úmrtí největšího z hudebních velikánů, Johanna Sebastiana Bacha, vystoupí v rámci Vrchlabského léta vynikající česká varhanice Marie Pochopová. Představeno bude unikátní Bachovo dílo z roku 1739, vrchol jeho kompozičního mistrovství pro královský nástroj - tzv. Varhanní mše.  Toto dílo je považováno za nejvýznamnější a nejrozsáhlejší práci Johanna Sebastiana Bacha pro varhany, obsahující některé z jeho hudebně nejkomplexnějších a technicky nejnáročnějších skladeb pro tento nástroj. 

Hudební oblouk díla, zahájeného Preludiem Es dur, připomínajícího francouzskou ouverturu, uzavírá monumentální pětihlasá fuga. Varhanní mše obsahuje zpracování jednadvaceti protestantských chorálů - Bachova kompoziční jedinečnost, dokonalost a zároveň obrovská dávka pokory dokazuje neustále všem posluchačům, že Mistr uvedl na svět dílo, které nebylo a nikdy nebude nikým překonáno. Životní pouť Johanna Sebastiana Bacha se uzavřela 28. července roku 1750 ve večerních hodinách, tento koncert tedy věnujme vzpomínce na tohoto hudebního velikána, největšího skladatele všech dob.

Celkový přehledfestivalu zde

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems