KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

MICHAL PROKOP TRIO

Datum út 22. 11. 2022 Čas 19:00 Místo KONCERT Rezervace vstupenek Rezervace

Místo konání: Střelnice VELKÝ SÁL

KONCERT BYL ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ POSUNUT Z 3.11. NA 22.11. 2022. 

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

Michal Prokop, česká hudební legenda ve Vrchlabí na velkém sále Kulturního domu Střelnice!

Akustické trio Prokop, Andršt, Hrubý, které hrálo od roku 1987 jako volné sdružení tří významných osobností české hudební scény, kvůli skonu Luboše Andršta nemůže nadále pokračovat ve své původní činnosti. ALE...

Michal Prokop a Jan Hrubý se nechtějí vzdát možnosti hrát i nadále akustickou komorní muziku napříč žánry, a být tak v úzkém kontaktu s publikem v menších klubech a scénách, což je zcela jiný projekt než účinkování obou pánů ve skupině Michal Prokop a Framus Five. Proto nyní přizvali ke spolupráci kytaristu Pavla Marcela, s nímž vytvoří nový projekt, který volně naváže na činnost tria Prokop Andršt Hrubý, samozřejmě v poněkud odlišné formě. Nepůjde tedy rozhodně o akustickou verzi programu Framus Five, nýbrž o zcela samostatný program, i když pochopitelně i zde zazní některé známé písně Michala Prokopa, ovšem v jiných verzích, tak jak tomu bývalo i v minulých letech.    

Vstupné: 350 Kč, sleva 10 % pro seniory a studenty, děti do 15 let 50 Kč.

Michal Prokop


V roce 1968 vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (bez diplomu a titulu Ing.) a v roce 1988 vystudoval obor kulturologie na Filozofické fakultě UK.

roce 1963 začal veřejně vystupovat v rockové hudební skupině, později pojmenované Framus Five, zpočátku jako kytarista, od roku 1967 coby zpěvák. Skupina se žánrově postupně orientovala na soul a rhythm and blues, což se projevilo už na debutovém albu Framus Five z roku 1969. Později přibyly i vlivy progresivního rocku (album Město ER s texty Josefa Kainara z roku 1970, vyšlo 1972). Pak přijal angažmá v divadle Semafor, zároveň vystupoval jako partner v programu Hany Zagorové. V roce 1975 vystupoval se skupinou Mahagon a od roku 1978 v obnovených Framus Five, s nimiž působil až do roku 1990. V 80. letech tato skupina vyprodukovala kritikou oceňovaná alba Kolej Yesterday (1984), Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) a Snad nám naše děti… (1989)

Po sametové revoluci působil jako československý politik a poslanec Sněmovny národů Federálního shromáždění. Ve volbách roku 1990 zasedl do české části Sněmovny národů (volební obvod Praha) za Občanské fórum. Po rozkladu OF v roce 1991 přešel do poslaneckého klubu ODA. Ve Federálním shromáždění setrval do voleb roku 1992.

Od roku 1992 vykonával funkci náměstka ministra kultury. Ve volbách v roce 1996 byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za ODA a poslanecký mandát držel do předčasných voleb roku 1998. Zastával funkci předsedy Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

V letech 1998–2001 byl ředitelem projektu Praha – Evropské město kultury roku 2000. Na konci 90. let uváděl politicky orientovaný pořad Nic ve zlým v televizi Prima. Od roku 2000 moderoval v České televizi do prosince 2013 televizní talk show Krásný ztráty. Vydal také knižní podobu těchto televizních rozhovorů ve dvou knihách.

Od roku 2000 Michal Prokop opět veřejně vystupuje s obnovenou skupinou Framus Five a s akustickým triem. A také vydal několik nových alb a DVD, zejména comebackové Poprvé naposledy (2006), Sto roků na cestě (2012) a dosud poslední  s názvem Mohlo by to bejt nebe...(2021),  opět velmi úspěšných. V roce 2020 měl premiéru Vondrákův televizní dokument o životě zpěváka Michal Prokop: Až si pro mě přijdou….a v témže roce vyšla i kniha rozhovorů s publicistou Michalem Bystrovem pod názvem Ztráty a návraty. Michal Prokop je dvojnásobným členem Beatové síně slávy radia Beat a členem síně slávy ankety Anděl České hudební akademie. Je také nositelem Řádu umění a literatury Francouzské republiky. (L´officier de L´ Ordre des Arts et des Lettres)
.

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
ACR design Pekviz Caffé Botta hudy.cz Kozí plácek 127 U Zvonu Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa Nemocnice Vrchlabí