KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

MUSICA FLOREA a hosté

Datum ne 29. 08. 2021 Čas 19:00 Místo Vrchlabské hudební léto Rezervace vstupenek Rezervace

Místo konání: Klášter sv. Augustina

XXVI. Vrchlabské hudební léto

GENERÁLNÍ PARTNER

MUSICA FLOREA

Magdalena Malá / housle

Simona Tydlitátová / housle

Lýdie Cillerová / viola

Marek Štryncl / umělecký vedoucí, violoncello

Ondřej Štajnochr / kontrabas

HOSTÉ: 

Anna Hlavenková - soprán

Edita Keglerová / cembalo

Monika Knoblochová / cembalo

Vstupné: Vstupné: 250,- / studenti a senioři 160,- / děti do 15 let 50,- / do12 let zdarma

Soubor Musica Florea vznikl roku 1992 jako jeden z prvních výrazných počinů na poli stylově poučené interpretace hudby v České Republice. Založil ho violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Hra na originální nástroje nebo jejich kopie podložená studiem dobových pramenů a estetiky a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů i prostředků tvoří nezbytný základ činnosti souboru a jsou zároveň zárukou jeho renomé.

Repertoár souboru zahrnuje instrumentální komorní hudbu, světské i duchovní vokálně-instrumentální skladby, orchestrální koncerty i monumentální skladby symfonické, operní a oratorní od počátků baroka po 20. století.

Soubor hostuje na významných světových festivalech a spolupracuje s význačnými sólisty i ansámbly (např. Magdaléna Kožená, Phillipe Jaroussky, Nancy Argenta, Veronique Gens, Paul Badura – Skoda, Susanne Rydén, Orlando Consort, Les Pages et les Chantres du Centre de Musique Baroque de Versailles, Le Poeme Harmonique, Boni Pueri). Obdržel řadu prestižních ocenění (např. nejvyšší ohodnocení francouzského časopisu Diapason za nahrávku díla J. D. Zelenky Missa Sanctissimae Trinitatis, Studio Matouš 1994; „Zlatá Harmonie 1997“ za nejlepší domácí nahrávku roku – Bachovy árie s M. Koženou, Polygram 1997; Cannes Classical Award - MIDEM  2003 za nahrávku korunovační opery Sub olea pacis et palma virtutis J. D. Zelenky, Supraphon 2001). V roce 2009 obdržel soubor diplom za nejlepší interpretaci děl  J. S. Bacha na festivalu v chorvatském Varaždinu .

Od roku 2002 pořádá Musica Florea vlastní koncertní řady s důrazem na prezentaci nově objevených děl i skladeb, které si zasluhují návrat k interpretační původnosti.

program

Johann Sebastian Bach (1685 - 1750)

Koncert C moll pro dvě cembala BWV 1062

I. bez tempového označení, II. Andante e Piano, III. Allegro assai

 

AntonioVivaldi (1678 - 1741)

Sinfonia pro smyčce a continuo g-moll, RV 157

I. Allegro, II. Largo, III. Allegro

 

Johann Sebastian Bach (1685 - 1750)

Koncert c moll pro dvě cembala BWV 1060

I. Allegro, II. Largo ovvero Adagio, III. Allegro

George Frideric Handel (1685 - 1759)

Cantate Tu fedel? Tu costante?

1. Sonata

2. recitativo: Tu fedel? Tu costante?

3. aria: Cento belle ami, Fileno

4. recitativo: L'occhio nero vivace di Filli

5. aria: Se Licori,Filli ed io

6. recitativo: Ma, se non hai piú

7. aria: Se non ti piace amarmi

8. recitativo: Ma il tuo genio inconstante

9. aria: Sí, crudel, ti lascieró

 

Sopranistka Anna Hlavenková zahájila svoji pěveckou kariéru v Brixiho komorním sboru Teplice. Ještě během studií na teplické konzervatoři se pro svůj lyrický soprán a stylově čistou interpretaci stala vyhledávanou sólistkou mnoha souborů zaměřených na autentickou interpretaci hudby starších slohových období (Musica Antiqua Praha, Musica Florea, Ad Vocem, Capella Regia Musicalis, Collegium Marianum, La Vinciolina a dalších). 

 

Absolvovala koncertní turné po Japonsku, pravidelně vyjíždí na koncertní turné po Španělsku; z mnoha tamějších úspěchů lze jmenovat například Mozartovo Requiem a Händelova Mesiáše. Její scénická vystoupení kromě dalších zahrnují účinkování v oratoriu Sub Olea Pacis Jana Dismase Zelenky se souborem Musica Florea (nahrávka získala prestižní ocenění Cannes Classical Awards na světovém hudebním veletrhu MIDEM 2003), a titulní role v operách Dido & Aeneas a Fairy Queen Henryho Purcella.

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 U Zvonu Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa Nemocnice Vrchlabí