Facebook

Program

Nulová gravitace

Datum st 25. 01. 2017 Čas 18:00 Místo Sál Střelnice Rezervace vstupenek Rezervace

/Taneční centrum Praha/

SÁL JE VYPRODÁN - vstupenky na přidaná místa je možné zarezervovat telefonicky v kanceláři KD Střelnice nebo zakoupit tamtéž. 

Nulová gravitace je originální kolekce jednoaktových baletů, mapující hranice současného tanečního divadla v sezóně 2016/2017. Diváci mohli zhlédnout 6 jednoaktových baletů převážně zahraničních tvůrců. Attila Egerházi, maďarský choreograf a bývalý umělecký šéf Jihočeského baletu, s Baletem Praha Junior nastudoval choreografie Odd Couples a Lost Senses, belgický choreograf Samuel Delvaux vytvořil zbrusu novou I-dentity a reprízoval Free Love. Dalším zahraničním choreografem byl Kevin Durwael, se kterým company pracovala na díle (S)witch lake. Mezi díla světově uznávaných choreografů se zařadila i choreografie absolventky konzervatoře Taneční centrum Praha Anny Jirmanové, která pro Balet Praha Junior vytvořila sólo Umírající labutě.

Program Nulová gravitace je celovečerní komponované pásmo jednoaktových, pohybově i obsahově hutných, děl na kvalitní hudbu, většinou původně nebaletní. Představení tak vždy garantuje jedinečnou pestrou a proměnlivou atmosféru, stejně tak i různorodý pohybový slovník         a hudební motivy. Autory choreografií jsou obvykle zahraniční tvůrci – v posledních letech převážně z Maďarska, Belgie nebo Ameriky.

Mnohovrstevnatý kmenový repertoár souboru vzniká především při workshopech, s převážně zahraničními tvůrci, před významnými festivaly a zájezdy – ze zahraničních měst Nyon, Londýn, Paříž, Aberdeen, Tropea, New York,  Antverpy, Budapešť nebo Trnava – ale také v průběhu sezóny při tvorbě a studiu výběrových choreografií v předmětech klasický, moderní, jazzový a lidový tanec, a zároveň je obohacován choreografickými etudami doplňkových oblastí tanečního divadla, jako jsou např. taneční sporty nebo step. V poslední době také přibývá děl, která tvoří sami studenti – v minulosti hlavně u příležitosti zahraničních choreografických soutěží nebo Studentské Thálie.

 

Současnou dramaturgii souboru značně ovlivňují zahraniční tvůrci: Samuel Delvaux (BEL), Attila Egerházi (HUN), Jiří Voborský (USA) nebo Kevin Durwael (BEL). V domácí tvůrčí dílně jsou zastoupeni jak pedagogové – Vlasta Schneiderová, Antonín Schneider, Pavla Königsmarková, Eva Plocková, tak i studenti a absolventi: Nikol Šneiderová, Anna Jirmanová, Šimon Kubáň, Lubomír Kábrt, Aleš Hanzlík a Marek Strýček.

Vstupné: 150,- Kč, senioři a studenti 100,- Kč, děti do 15let  zdarma.

Kavárna je otevřena vždy hodinu před začátkem akce.

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems