Facebook

Program

Ondřej Štveráček Quartet

Datum čt 14. 03. 2019 Čas 20:30 Místo KONCERT Rezervace vstupenek Rezervace

POZOR, Z DŮVODU ZPOŽDĚNÍ LETADLA JE ZAČÁTEK KONCERTU POSUNUT NA CCA 20.30!

DĚKUJEME.

ONDŘEJ ŠTVERÁČEK QUARTET - ukázka zde

Ondřej Štveráček  - saxofon / Gene Jackson - bicí / Klaudius Kováč - piano  / Tomáš Baroš - kontrabas

GENERÁLNÍ PARTNER KONCERTU

JAZZOVÝ PARTNER KULTURNÍHO DOMU STŘELNICE

Koncert špičkového saxofonisty Ondřeje Štveráčka s hvězdou amerického jazzu GENE JACKSONEM, který mimo jiné hrál 9 let v HERBIE HANCOCK TRIO.

GENE JACKSON  spolupracuje s lidmi jako jsou Herbie Hancock, Dianne Reeves, Christian McBride, Hugh Masekela, Cyrus Chestnut, Greg Osby, Terence Blanchard, Andrew Hill, George Coleman, Steve Turre a mnoha dalšími světovými muzikanty ... Gene Jackson je bubeníkem mnoha tváří – dokáže být až těžkotonážní, a to i v doprovodu, nejen v sólové jízdě (třeba v písni „Spanish“), naproti tomu v baladách zahušťuje spodní proud citlivým tepem, ševelením či naopak emotivně narušuje tok a způsobuje neobyčejné napětí (např. skladba  „Meditation“).

 

ONDŘEJ ŠTVERÁČEK si stále zachovává svou typicky coltraneovskou expresivitu, přidává ale více z něho samotného, z jeho nitra, než z nástroje (jako tomu bylo v posledních nahrávkách Coltranea). Štveráček se svým tenorsaxofonem i v improvizačních smrštích (jako třeba ve skladbě „Jin-Fizz“) nepracuje s tzv. oslími můstky, ale využívá minimalistických, to jest repetetivních postupů, čímž navíc dosahuje i gradace ve své hře. Jeho tenor zní hutně a plnokrevně ve všech polohách, v jakémkoliv rejstříku.  V nízkých restřících je nejen emotivně silný, ale také doslova omamně lahodný!

 

KLAUDIUS KOVÁČ je v současné době ve vrcholné formě, a to nejen po technické stránce, ale především hrou plnou invence a nepředvídatelných postupů zvláště v polyfonním řetězení úhozů, třeba v baladické skladbě „Calm“.

 

TOMÁŠ BAROŠ je v současné době jedním z nejvýraznějších kontarbasistů.V posledních dvou letech se nemusíme bát říct, že vyrostl až do příslovečných nebes! Třeba jeho sólový part v nádherně uvolněné a odlehčené hardbopové skladbě „E.N.T.“ je prostě famózní.  Objevuje se v mnoha hudebních formacích a na turné s Ondřejem Štveráčkem jej uslyšíme rovněž ve skvělé formě. Je naprosto přesvědčivým hráčem, ale také jako autor opravdu roste – balada „Red In Brown“ je skvostná. Klasická hardbopovka „D1“ zase slušně šlape.

Vstupné: 180 Kč - předprodej / a v den koncertu: 180 (studenti VU3V), 220 (studenti a senioři)  a 250 Kč (ostatní).

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems