KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

Paul Batto Trio

Datum čt 04. 04. 2024 Čas 19:30 Místo KONCERT Rezervace vstupenek Rezervace

Místo konání: koncert za oponou

PAUL BATTO TRIO

Vstupné: 280 Kč, studenti a senioři 220 Kč

NEČÍSLOVANÉ SEZENÍ  (Koncert se koná v oblíbeném prostředí za oponou, tedy společně na jevišti) 

Hudební ukázka zde

Hudební ukázka zde

Paul Batto – kytara, zpěv

Robert Christian Batto – kytara

Ondřej Kříž – piano

Není snadné zařadit do žánrové škatulky někoho, kdo se tak záměrně vzpírá kategorii. Paul Batto je možná nejlépe charakterizován jako „písničkář“, který prostřednictvím hluboce osobní poezie nabízí posluchači pohledy do své věčně neklidné duše. Prožil příběhy, které může vyprávět a ty k nám přicházejí jako písně, plné emocí, smutku i naděje.

Paul sklidil uznání kritiky za obraznost své poezie, osobitou hru na kytaru, naléhavý zpěv a výsostně kultivovaný projev. Publikum po celé Evropě bylo dojato sílou příběhů jeho balad. Tři jeho nedávná alba AIN'T BUT ONE WAY (2009), LONESOME ROAD (2014) a STRAIGHT TALK (2017) získala skvělé recenze v řadě zemí. WALKING CLOSE (2019) je Paulova nejnovější deska a zúročila jeho desetiletou spolupráci s klavíristou Ondrou Křížem. 

 

Paul se narodil v roce 1967 ve slovinské Lublani. V polovině 80. let se bývalou Jugoslávii opustil. Přestěhoval se nejprve do Švýcarska, ale to zdaleka nebyla konečná. Od té doby žije v různých evropských zemích, někdy tady, někdy tam, co chvíli někde jinde. Zkouší to leckde a ať je kdekoli, snaží se nahlédnout pod povrch televizních zpráv, pod střechy domů a za dveře bytů obyčejných lidí. Prošlapal podrážky mnoha párů bot i v Česku, aby poznal o čem sní lidé, které potkává na svých toulkách. 

 

Paul se nebrání žádné z přijatelných možností k uměleckému vyjádření – od sólových vystoupení v komorním prostředí klubů až po koncerty s významnými soubory a orchestry. Možná nejdůležitějším angažmá v jeho začátcích bylo několik let s vokální gospelovou skupinou ABC Blues Band. Následovala řada spoluprací s různými jazzovými komby i velkými kapelami ve Švýcarsku, později v Maďarsku a nakonec i v České republice. Od roku 2003 Paul absolvoval rozsáhlé turné jako sólový umělec i v duu se zmíněným českým pianistou Ondřejem Křížem. Vystupoval na mnoha festivalech, v divadlech, velkých sálech kulturních center i v klubech v Nizozemsku, Belgii, Lucembursku, Francii, Rakousku, Německu, nevynechal ani středoevropské Slovensko. Paul má stále nabitý program, v jeho diáři je zapsáno na stopadesát koncertů ročně. To je důvod, proč jsme ho už pár let ve Valmezu na Malé scéně neviděli, ale vyplatilo se počkat. Jeho aktuální trio je radost poslouchat.

Paul Batto has been a steady presence on the European scene for many years. Although rooted in traditional genres, he defies category, blends influences and evades labels. Paul is a prolific songwriter, guitarist and singer who, through visceral and deeply personal lyric, offers the listener glimpses into his ever-restless soul. He’s got stories to tell and they come as songs of many shapes and colors. 

 

Robert Christian is a “master of the Stratocaster” - characterized by his uniquely tasteful and soulful style. His uncanny ability to simultaneously blend in and stand out makes any good song instantly better. One of a kind guitar voice.

 

Ondra Kriz. The black&white keys-wiz who has been playing since he was old enough to first walk to the piano. Trained in classical music and jazz. His cross-genre experience and all round musicianship make him a perfect match for a song-driven trio. 

 

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa