kinovrchlabi.cz Facebook

Program

PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR

Datum so 20. 11. 2021 Čas 19:00 Místo KONCERT Rezervace vstupenek Rezervace

KONCERT SE USKUTEČNÍ NA PODZIM.

20. LISTOPADU JE V JEDNÁNÍ!

Celý Podkrkonošský symfonický orchestr včetně Aleny Zárybnické se na Vás těší v krásném hudebním pořadu inspirovaném počasím a přírodními živly!

Zakoupené vstupenky na původní termín si ponechte, jsou stále v platnosti!

 

Hudební předpověď počasí PSO s Alenou Zárybnickou

Pro podzimní část své již 14. koncertní sezóny připravuje Podkrkonošský symfonický orchestr dalšíoriginální hudební program, jehož tématem jsou tentokrát nejrůznější meteorologické jevy. Pomyslnou hudební předpověď počasí představí orchestr vrchlabskému publiku pod taktovkou dirigenta Josefa Kurfiřta a spolu s meteoroložkou Alenou Zárybnickou již v sobotu 7. listopadu.

Vrchlabský partner koncertu

  

Poslední tři podzimní koncertní programy Podkrkonošského symfonického orchestru byly ve znamení oslav různých výročí – v roce 2017 slavil 10 let orchestr, o rok později 100 let republika a vloni si naše země připomínala 30 let od pádu komunistického režimu. Pro letošní rok, na jehož podzim žádné oslavy nepřipadají, tak původně orchestr plánoval nazkoušet odlehčený dušičkovo-halloweenský program. I pod vlivem pandemie Covid-19 se ale rozhodl nechat všechny ty smrtky a strašidla na jindy a připravit program neutrálnější – a co je neutrálnějšího, než počasí?

 

Nelze říci, že by se hudební skladatelé věnovali meteorologickým jevům ve velkém, ale přesto se diváci mohou těšit na takřka kompletní předpověď počasí, ve které nebudou chybět nejen různé typy přeháněk, mlha, vysoké teploty nebo sníh, ale ani informace o sjízdnosti komunikací nebo pylové zpravodajství. To vše prostřednictvím nádherné hudby od L. Beethovena, E. Griega, J. Strausse, P. Čajkovského nebo E. Lecuony.

 

Orchestru se na jeho tradičním letním třeboňském soustředění pro tento program ujal dirigent Josef Kurfiřt (Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Filmová filharmonie aj.). Již jen práce pod jeho vedením je pro muzikanty velkým zážitkem, a proto už více než měsíc před koncertem lze s jistotou říci, že celý koncert bude velkým zážitkem i pro diváky. Večerem bude navíc provázet meteoroložka a dlouholetá moderátorka České televize Alena Zárybnická

Vstupné: 250 Kč, studenti senioři 200 Kč, registrovaní studenti VU3V 180 Kč

Děti do 15 let / 50 Kč

Předprodej zahájen: 21.9.2020

Předplatitelská skupina K - klasická hudba.

program: 

1. BOUŘKA: Beethoven – Bouře z VI. symfonie
2. VÝCHOD SLUNCE: R. Strauss – Tak pravil Zarathustra
3. VÝCHOD MĚSÍCE: Blodek – Východ měsíce, intermezzo
4. NÁLEDÍ: Waldteufel - Skater´s waltz
5. BLESKY: J. Strauss ml. – polka Hromy a blesky
6. MLHA: Nielsen: Aladin – Dance of the morning mist
7. PYLOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ: Christian Sinding – Rašení jara
8. PODZIM: Grieg Im Herbst
9. LETNÍ PARNO ČR: Suk, Pohádka léta, část II. V poledne
10. POČASÍ Z LETOVISEK: Ernesto Lecuona - "Malagüena"
11. ZIMA: Čajkovskij, Louškáček, Akt I, scéna II. „Borový les v zimě“
12. ZIMNÍ RADOVÁNKY: Leroy Anderson, Sleigh Ride
13. BOUŘKA Rossini_Lazebník Sevillský, Temporale

Partneři

ATL Elektro hudy.cz Pekviz Caffé Botta Havex auto Kozí plácek 127 Hendrych U Zvonu Hotel Labuť Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ ACR design Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna