KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

TOMÁŠ KAČO My Song Book

Datum ne 16. 06. 2024 Čas 19:00 Místo KONCERT Rezervace vstupenek Rezervace

Místo konání: Klášter sv. Augustina

Slavnostní předkoncert letního již XXIX. ročníku Vrchlabského hudebního léta je zároveň koncertem uzavírajícím sezonu K - klasika Kulturního domu Střelnice. 

Koncert v rámci abonentní řady K - klasika Otty Singera, vrchlabského propagátora klasické hudby. 

Tomáš Kačo – My Songbook / klavírní recitál

My Songbook je výběr českých písní, mých oblíbených, které se mi zapsaly pod kůži již ve školním věku. Od té doby si je všechny pamatuju. Věřím, že melodie těchto písní jsou nesmrtelné.

Spousta z nás má na tyto melodie vzpomínky, které nás dokážou přenést v čase. To je krása hudby. Rád bych Vás pozval na společný výlet časem, kde budeme mít prostor pro své sny.    Tomáš Kačo

Vstupné: 350 KČ / studenti a senioři 280 KČ | ČÍSLOVANÝ SÁL

Předplatitelé skupiny K - klasika vstup zdarma. 

PŘEDPRODEJ ZAHÁJEN 1.2.2024

Tomáš Kačo tento večer vzdá hold tvůrcům, kteří svými písněmi navždy ovlivnili jeho dětství. Zazní originální variace na Holubí dům, Tulácké ráno či Dej mi víc své lásky. Vítejte na poetické a osobní cestě kultovním českým zpěvníkem druhé poloviny minulého století.

Cesta Tomáše Kača, klavíristy vybaveného talentem od přírody a nezměrnou pílí, ale také skladatele a aranžéra, je úžasným příběhem splněných životních snů. Své sólové recitály staví především na improvizaci, s níž rozehrává do neopakovatelných hudebních končin svůj jedinečný styl založený na fúzi klasiky, jazzu a tradiční romské hudby. Jeho hudební cestu kritika označuje za ojedinělou – „škatulku“ suis generis.

Tomáš Kačo komponuje i aranžuje hudbu pro sbory a orchestry, věnuje se i filmové hudbě. Rád připravuje témata na zadání pořadatelů. Je vyzdvihována jeho schopnost pohlížet na zavedená témata nově, často je označován jako „The opener“. 

 

“Je zřejmé, že zde vyrostla velice pozoruhodná osobnost skladatele, interpreta a aranžéra, který má obrovský talent a potenciál přiblížit špičkové interpretační umění širokému spektru lidí. To, jakým způsobem dokáže oživit, obohatit a nasvítit klasické kusy z žánrově různých hudebních oblastí, je skutečně obdivuhodné.” 

Ostravan pro MHF Leoše Janáčka

Odehrál množství recitálů v Evropě i USA. Na objednávku České filharmonie zkomponoval v roce 2021 pro závěrečný Open Air koncert 125. sezony variace na téma nejznámějších českých operních árií s příznačným názvem Fantasy Open Air. Pro slavnostní zahajovací koncert předsednictví České republiky v Radě Evropské unie napsal na zadání Úřadu vlády ČR skladbu nazvanou Stronger than Yesterday pro orchestr PKF – Prague Philharmonia premiérovanou v červenci 2022 v pražském Rudolfinu a následně v bruselském kulturním centru Palais des beaux-arts – BOZAR. Na den české státnosti 28. září 2023 převzal z rukou předsedy Senátu Parlamentu ČR nejvyšší ocenění – Stříbrnou medaili. Jako poděkování všem, kteří mu pomohli na jeho cestě, uspořádal slavnostní koncert v Jízdárně Pražského hradu pod záštitou a za účasti prezidenta republiky Petra Pavla a první dámy Evy Pavlové s příznačným názvem „Silnější než včera“. 

 

„Tomáš Kačo koncertoval na Hradě….Skvěle se pohyboval v agogických proměnách, účelně pracoval s rytmem v mnoha stylových variantách od folkové a folklórní podstaty k jazzovým názvukům i klasické uměřenosti.“

R. Brom KlasikaPlus, září 2023

Po absolutoriu Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, pražské Hudební Akademie múzických umění a prestižní Berklee College of Music žije v Los Angeles. Otevřeně říká, že ve Spojených státech není jen za sebe – svou pověstnou „zaťatostí do hudby“ chce být příkladem pro ostatní romské děti. Aplaudující Carnegie Hall je však jen jednou z variant životních snů.

 

Své debutové My Home, na kterém hostuje několikanásobný držitel ceny Grammy John Patitucci, Ondřej Gregor Brzobohatý, Kühnův dětský sbor, ale i Kačova mladší sestra Veronika, vydal Tomáš symbolicky 28. října 2018. Následovala série pěti singlů postupně vydávaných v prosinci 2020, symbolicky v termínech rušených koncertů během pandemie. Hraje si v nich s tradičními českými koledami, ale vzdává též hold L. v. Beethovenovi v kompozici „For Ludvig, yours Elise“. V roce 2022 vydává jemný single Nocturne – Stronger than yesterday. V roce 2023 uvedl EP Live from Prague – výběr písní ze svého recitálu ve StudiuDVA v Praze.

 

Koncert je bez přestávky.

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa